Дослідники освіти сформували
стратегію розвитку Української Асоціації

15 жовтня 2015 року відбулася зустріч голови Комітету Верховної ради з питань науки і освіти Лілії Гриневич з представниками ініціативної групи зі створення Української асоціації дослідників освіти. У складі представників асоціації – керівник навчально-наукового центру післядипломної освіти Луцького НТУ Олена Ковальчук.

Учасників зустрічі ознайомили з кроками зі створення Української асоціації дослідників освіти як підструктури Європейської асоціації дослідників освіти, президент якої – Тео Вабельс у вересні цього року підтвердив готовність прийняти український осередок з центром у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка в члени Європейської асоціації і надав статус «асоційованого члена» на чотирирічний період. Предметом обговорення стала стратегія формування Асоціації національного рівня, яка була б, перш за все, орієнтованою на прикладні дослідження в освітній галузі і наближення українських наукових розробок до міжнародних стандартів.

На фото: Лілія Гриневич (народний депутат України, Голова Комітету з питань науки і освіти), Світлана Щудло (доктор соціологічних наук, професор, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка), Оксана Заболотна (доктор педагогічних наук, професор, Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини) та Олена Ковальчук (доктор педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов, Луцький національний технічний університет).

Українська асоціація дослідників освіти (Ukrainian Educational Research Association) – це добровільне наукове об'єднання дослідників в галузі освіти, засноване з метою підвищення компетентності дослідників та якості освітніх досліджень. Своїми завданнями організація бачить: налагодження міждисциплінарної наукової співпраці у галузі освіти; залучення експертів та випускників міжнародних програм для проведення тренінгів з підготовки та проведення більш якісних досліджень у галузі освіти; інтеграція наукових осередків дослідників у галузі освіти для подачі на грантові проекти; проведення конференцій та видання рецензованого журналу; сприяння збільшенню кількості наукових публікацій у закордонних рецензованих журналах з питань освіти.

Для налагодження партнерських зв’язків попередньо було проведено зустрічі з представниками міжнародних організацій, які реалізують в Україні дослідницькі програми у сфері освіти та науки, зокрема Британської ради, Американської ради, Офісу «Erasmus+» в Україні, Фонду «Відродження», програм «Фулбрайт», «IREX», «GoGlobal», сконтактували з представниками регіональних аналітичних освітніх центрів тощо.

Олена Ковальчук,
керівник навчально-наукового центру