Доцент кафедри екології та агрономії – серед переможців Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності

Протягом 4-6 червня у м. Києві відбувся ІІ очний фінальний тур ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості-2019», що проводився згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 23 листопада 2017 р. № 1527 та рішення організаційного комітету від 25.04.2019 р. Участь у конкурсі взяли педагоги вищих та середніх закладів освіти, котрі є керівниками гуртків та секцій для школярів в системі позашкільної освіти – Мала академія наук, еколого-натуралістичні центри, центри дитячої та юнацької творчості.

Доцент кафедри екології та агрономії, кандидат географічних наук Віталіна Федонюк здобула ІІІ місце у номінації «Керівники гуртків та секцій дослідницько-експериментального напряму», де були представлені наукові відділення «Науки про Землю» Малої академії наук України (секції «Географія та ландшафтознавство», «Геологія, геохімія та мінералогія», «Кліматологія та метеорологія», «Гідрологія»). Урочиста церемонія нагородження переможців відбулася 6 червня в Міністерстві освіти і науки України.

Віталіна Федонюк вже 6 років керує секцією ВО МАН «Кліматологія та метеорологія». Її вихованці неодноразово були призерами та переможцями всеукраїнських та міжнародних наукових змагань.

«Фінальний тур конкурсу проходив у формі двох випробувань, - розповідає пані Віталіна, - самопрезентації власного досвіду «Моє педагогічне кредо» та фрагменту відкритого заняття гуртка, яке учасники проводили у загальноосвітній школі № 1 м. Києва. Звичайно, всі хвилювалися, працюючи з незнайомою аудиторією, хвилювалася і я. Та коли раптом наприкінці мого заняття з свого місця підхопилася маленька дівчинка Поліна і спитала «А ви приїдете до нас ще?», я відчула себе переможницею, вже незалежно від рішення журі».

Вихованці Малої академії наук – це наші студенти завтра, це молоде майбутнє науки та освіти України, а робота секцій МАН при кафедрах нашого вишу – це одна з ефективних форм профорієнтаційної роботи.

Кафедра екології та агрономії