Перейти до основного вмісту

Дріфт та екстремальне водіння: у Луцькому НТУ відбулося офіційне відкриття автодрому

У Луцькому національному технічному університеті відбулося офіційне відкриття автодрому. Проект реалізували студенти та викладачі університету після того, як ініціатива увійшла в перелік кращих на конкурсі соціально-інноваційних проектів, що проводився у ЗВО навесні 2018 року.

Нагадаємо, Студентська рада Луцького НТУ спільно з ректором ЗВО Петром Савчуком, за підтримки Британської ради в Україні та ГО «Молодіжна платформа» проводили конкурс підтримки соціально-інноваційних проектів у Луцькому національному технічному університеті та відокремлених структурних підрозділах. Сумарний бюджет конкурсу становив 200 тисяч гривень.

Основною метою Пітчингу (конкурс проектів, який проводиться в Україні Британською Радою разом із партнерами та органами державної влади в рамках програми Активні громадяни, - ред.) є підтримка соціально-інноваційних ініціатив, що сприяють всебічному розвитку закладів вищої освіти, а також можливість зібрати якомога більше ідей для соціальних проектів, реалізація яких об’єднає студентів, викладачів та інших активних громадян.

Відтак, 5 травня у стінах Луцького НТУ відбулася презентація конкурсу проектів. Під час заходу стало відомо, що усі ідеї необхідно було подати до 20 травня 2018 року. Вони були спрямовані на розвиток освіти, лідерства, культури, спорту, міжкультурного діалогу, соціального підприємництва у Луцькому НТУ. Потому ініціативи оцінювали експерти. На завершення проект необхідно було презентувати Конкурсній комісії, яка й визначила переможців.

Так, проект створення автодрому став одним із найкращих і нині його вдалося успішно реалізувати завдяки спільним зусиллям студентів Луцького НТУ та технічного коледжу й викладачів.

Варто зазначити, що на офіційне свято відкриття зони для майбутніх автомобілістів завітали близько 60 учнів різних шкіл та їхні вчителі.

Передусім, привітав учасників заходу ведучий Сергій Фелістович, який одразу побажав присутнім гарного настрою та незабутніх вражень, а також анонсував справжній дріфт, заїзди автодромом та майстер-класи із контраварійного водіння.

«Шановні гості нашого свята, вітаємо вас на відкритті автодрому і хоча сьогодні накрапає дощ, але ми обіцяємо вам гарні емоції і незабутні враження! Сьогодні на вас чекають заїзди по автодрому, майстер-класи з контраварійного водіння та виступи автозвуку», - ведучий Сергій Фелістович.

Свою чергою, із вітальним словом виступив кандидат технічних наук, доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій Луцького НТУ Ігор Мурований: 

«Я думаю, що у вас залишаться хороші емоції, справжній драйв. Думаю, що ви усі в майбутньому матимете автомобілі і будете ними керувати. Крім того, ви маєте можливість проходити навчання з водіння у нашій автошколі, яка функціонує при кафедрі. Дуже приємно, що сьогодні багато дітей зі школи виявили бажання прийти подивитися, звичайно є і наші студенти. Маю надію, що захід стане для усіх цікавим, бо на Волині, зокрема й в Луцьку такого автодрому немає і це буде поштовхом для того, аби його можна було розвивати й надалі, щоб до нас зверталися автошколи і ми могли налагоджувати співпрацю».

Водночас, Ігор Мурований додав, що наступним етапом після створення автодрому є запровадження курсів контраварійного кермування: «Нині на дорогах трапляються дуже багато аварій, люди не мають навичок виходити зі скрутного становища та вміти уникати ДТП. Тому такі курси, на мою думку, є дуже актуальними».

Першим випробував кермування на території новенького автодрому, але з інструктором, проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук. Він додав, що створенню автодрому передувало облаштування автомобільної парковки біля корпусу «Б» Луцького НТУ, де саме нанесли відповідну розмітку та встановили дорожні знаки. Крім того, на думку Сергія Шимчука, нині у часи, коли майже у кожній родині є автомобіль, необхідно в першу чергу пам'ятати про культуру водіння: 

«Усі ми, так чи інакше, в душі автомобілісти. Починаючи з кінця позаминулого століття розвивається автомобільна техніка. Спочатку були ті авто, які уже є раритетами і дуже дорого коштують; потім настала епоха комфортних автомобілів, зручних для пересування. Зараз автомобіль - це необхідний атрибут, який є майже в кожній сім’ї та став фактично тим домашнім улюбленцем, яким усі користуються. Але разом з тим, ця епоха потребує певної культури, культури водіння. Ви самі бачите, яка ситуація складається на дорогах, культура водіння перебуває не на найвищому рівні, трапляється дуже багато автопригод і цю проблему потрібно вирішувати, а робити це маємо саме ми. Сьогодні я маю честь із задоволенням представити автодром, який є перспективною розробкою Луцького НТУ, а саме кафедри автомобілів і транспортних технологій, Британських рад та Волинської приватної автошколи. Завдяки такому спільному конгломерату вдалося відкрити цей чудовий автодром. Це другий проект, першим було нанесення розмітки біля Луцького НТУ, і я впевнений, що не останній. Вдячний організаторам, що вони зробили таку чудову справу, розвивайте її».

Подякувала викладачам за підтримку, а колегам за ініціативність та небайдужість до справи голова Студентської ради Луцького НТУ Ірина Лисик:

«Наш пітчинг проектів відбувся досить недавно і я була серед тих учасників, які хотіли щось змінити в нашому університеті на краще. Кафедра запропонувала круту ідею, як впровадити щось цікаве, аби наш ЗВО став престижнішим і таким чином ми облаштували автодром. Даний пітчинг відбувався за підтримки Британської ради, ГО «Молодіжна платформа» та Студради Луцького НТУ. Крім того, хочу додати, що школярі та усі охочі можуть приходити на автодром в будь-яку хвилину і ми будемо раді вас бачити».

Валерій Дембіцький, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри автомобілів і транспортних технологій, зазначив, що створення автодрому є лише початком реалізації задуманих планів, адже невдовзі кафедра хоче відкрити курси із екстремального водіння.

«Звичайно, що проект реалізовувався руками студентів із нашою допомогою. Щиро вдячний студентам, які долучилися. Це поки початок, бо є нові ідеї та задуми і звичайно, що за допомогою молоді ми цей автодром вдосконалимо. Крім того, він поділяється на дві частини: на одній з них можна вчитися їздити, а на іншій – спробувати свої сили в контраварійному водінні, дріфтах і т.д. Також ми хочемо відкрити гурток екстремального водіння, тому долучайтеся! Навчимося усі разом гарно їздити», - додав Валерій Дембіцький.

Міні-автошоу та презентація автодрому сподобалася школярам. Особливо їх зацікавив дріфт, адже після побаченого екстрим-шоу, вони вишиковувалися у чергу, аби прокататися поряд із безстрашним водієм. Натомість учні кажуть, що такі заходи для них є корисними і цікавими, бо машина - давно уже не дивина, тому на правильне кермування і знання ПДР потрібно звертати особливу увагу і пішоходам і водіям.

«В майбутньому я хочу їздити на автомобілі, тому сьогоднішній захід був для мене цікавим. Мені здається, що невдовзі авто буде у кожного і дуже корисно вивчати і знати ПДР як водіям так і пішоходам», - зазначає учениця Княгининівської школи.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1122572924563423


 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ