Перейти до основного вмісту

DSMIE-2019 у Луцькому НТУ: про що говорили науковці із усього світу

У Луцькому національному технічному університеті стартувала II Міжнародної конференції з проектування, моделювання, виробництва: Інноваційний обмін (DSMIE-2019).

Варто зазначити, що захід відбувається під патронатом професора, ректора Луцького національного технічного університету Петра Савчука та професора, ректора Сумського державного університету Анатолія Васильєва, а також декана факультету технічних систем і енергоефективних технологій СумДУ Олександра Гусака та декана технологічного факультету Луцького НТУ Олега Заболотного. Засновник конференції - доцент кафедри технології машинобудування, станків та інструментів Віталій Іванов (СумДУ). Співорганізатором заходу виступають IATDI (International Association for Technological Development and Innovations).

Нагадаємо, що до обласного центру Волині прибули представники ЗВО з усієї України, а також іноземні гості з більше 20-ти країн світу, аби взяти участь у науковому заході. Отож, після офіційного відкриття та вітальних промов організаторів, учасники конференції перейшли до плідної роботи, зокрема презентацій власних досліджень та напрацювань.

Так, першими до слова запросили основних спікерів конференції. Зокрема, кандидат технічних наук, доцент кафедри машинобудування університету Мінхо (Португалія) Хосе Мачадо представив до уваги присутніх дослідження на тему: «Мехатронні медичні допоміжні пристрої  - парадигми на дизайну з урахуванням кінцевих цілей».

Не менш цікавою видалася для присутніх доповідь кандидата наук, інженера факультету машинобудування і менеджменту Познанського технологічного університету (Польща) Юстини Трояновської про економічне виробництво. Натомість доктор філософії, професор, президент Асоціації майбутнього та сучасних технологій університету Загреба (Хорватія) Драган Перакович продемонстрував відеоролик про Хорватію та розповів про виклики і проблеми ІКТ в індустрії 4.0.

Потому доктор технічних наук, професор кафедри процесів і апаратів для виробництва харчових продуктів Національного університету харчових технологій  (Україна) Володимир Зав’ялов презентував спільну зі своїми колегами роботу на тему: «Закономірності твердофазного безперервного вилучення вібрацій та перспективи його промислового використання».

Про впровадження модульних зарядних станцій на основі IoT з можливістю застосування у автомобільній промисловості розповів к.т.н., завідувач кафедри промислової інженерії та інформатики Технічного університету Кошице (Словаччина) Міхал Балог. Натомість кандидат технічних наук, старший викладач кафедри інженерного проектування і робототехніки Технічного університету Клуж-Напока (Румунія) Григоре М. Поп доповів про ефективність інструментів ІКТ для інженерної освіти.

Загалом впродовж першого дня роботи конференції із власними дослідженнями, презентаціями та доробками виступили 23 доповідачі. Їхні напрацювання стосувалися різноманітних сфер науки, в рамках машинобудування, що розглядають сучасні та майбутні тенденції в проектних підходах, методи моделювання, комп’ютерні системи, розробку програмного забезпечення, інструменти ІКТ та реалізацію стратегії Industry 4.0 для вирішення інженерних завдань.

Учасники заходу активно долучалися до обговорення важливих тем, адже сучасна наука потребує новизни, а теми доповідей науковців є беззаперечним кроком вперед у розвитку проектування, моделювання та виробництва. Основним же критерієм є той факт, що усі напрацювання можна і варто впроваджувати у життя.

Варто зазначити, що DSMIE-2019 – це захід, на якому зустрічаються науковці, представники провідних виробництв та закладів освіти, державних лабораторій з усього світу задля пошуку та реалізації спільних проектів у технологіях машинобудування, механічній та хімічній інженерії. Триватиме зустріч до 14 червня включно і охоплюватиме дискусії науковців уже на секційних засіданнях.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1260794510741263

Фото секцій:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1261546703999377