Дистанційна сесія, профорієнтація та акредитація, - основні теми ректорату у Луцькому НТУ

Щотижня у Луцькому національному технічному університеті відбувається плановий ректорат, під головуванням ректора Петра Савчука. Сьогодні, за допомогою онлайн платформи Microsoft Teams, учасники засідання обговорили питання профорієнтації, успішності студентів і підготовку до проведення дистанційної сесії, а також акредитації низки освітніх програм.

Перш за все, про робочі моменти та актуальні теми доповіли декани факультетів. Вони анонсували заходи, які невдовзі мають відбутися, розповіли про онлайн зустрічі із потенційними абітурієнтами та поділилися напрацюваннями щодо вдалої проведення сесії.

Зокрема, декан технологічного факультету Олег Заболотний розповів про розроблене спеціальне програмне забезпечення для проведення сесії у дистанційній формі. Воно дозволяє проводити заповнення відомостей і здачу їх у деканат дистанційно. Нині у деканатах здійснюють тестування ПЗ, відзначаючи його ефективність в умовах дистанційної роботи.

Декан машинобудівного факультету Ігор Цизь акцентував увагу на основному завданні, яке виконувалося впродовж останніх двох тижнів. Мова йде про проходження акредитаційної експертизи. За цей час, на факультеті пройшли 5 експертиз для 5 освітніх програм. Нині відбувається шоста експертиза і у деканаті уже чекають висновки експертної комісії за попередніми ОП.

Питання заборгованості студентів та роботи у цьому напрямку підняв декан факультету фінансів, обліку, лінгвістики та права Ігор Андрущак. Він також розповів про особливості діяльності факультету у напрямку профорієнтації. Ці ж актуальні теми озвучили й декан факультету архітектури, будівництва та дизайну Олександр Бондарський, декан факультету екології, туризму та електроінженерії Владислав Волинець, декан факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій Ростислав Редько, а також декан факультету бізнесу Надія Ковальчук.

Про можливість відпочинку та вдалого дозвілля поінформував директор спорткомплексу Луцького НТУ Юрій Чурило. За його словами, у зв’язку із послабленням карантину у державі, із початку червня планується розпочати роботу спортзалу, де займатися зможуть групи до 10 осіб із дотриманням усіх санітарних норм. Крім того, із 15 червня запрацює університетська база відпочинку на оз.Пісочне. Водночас, про дотримання карантинних вимог та санітарних норм наголосила начальник відділу охорони праці Луцького НТУ Катерина Романець.

Вчений секретар Луцького НТУ Алла Земко повідомила про те, що 28 травня мало б відбутися планове засідання Вченої ради, однак у зв’язку із послабленням карантину із наступного місяця, засідання ймовірно може відбутися у стінах університету 4 червня із дотриманням усіх необхідних норм та обмежень. Крім того, очний формат проведення Вченої ради зумовлений необхідністю здійснення таємних голосувань.

Насамкінець про результати роботи за тиждень та нові плани доповіли проректори з науково-пелагогічної роботи. Так, Олена Ковальчук розповіла про продовження опрацювання можливостей вступу іноземних студентів до нашого ЗВО та налаштування тісного зв'язку із діючими іноземними студентами. Натомість про наукову діяльність та роботу бізнес-інноваційного центру розповів Сергій Шимчук.

Варто зазначити, що 2-4 червня у Луцькому НТУ відбудеться VI Міжнародна науково-технічна конференція з проблем вищої освіти і науки «Прогресивні напрямки розвитку технологічних комплексів», а 29 травня ІХ Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Економіка підприємства: теорія та практика».

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ