Перейти до основного вмісту

На минулому тижні відбулася відкрита лекція для здобувачів ОП «Екологія» (магістри та бакалаври) доктора технічних наук, професора Валентини Лобойченко на тему: «Екологічні аспекти мінної небезпеки в Україні як наслідок воєнної агресії росії».

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Захід проходив у змішаному форматі, лекторка долучилась до аудиторії в режимі відеоконференції, оскільки стажується за кордоном. Актуальна тема, непересічна особистість лектора, харків’янки, яка є одним з провідних фахівців у галузі аналітичної хімії навколишнього середовища, не залишили байдужими слухачів.

ЕкологіяЕкологіяЕкологія


Своїми враженнями та рефлексіями поділилися слухачі лекції – студенти-екологи ЛНТУ. 

Евеліна Стрілецька, ст. гр. ЕОС-21: «Ми прослухали дуже актуальну лекцію, адже понад півтора року в Україні йде війна, і площа замінованих територій, на жаль, величезна. Такі небезпечні приховані знахідки, як міни різного типу, можуть виявитися у будь-якому місті, селі, селищі, ми можемо натрапити на них за містом, вони бувають замаскованими та схованими у предметах, і потрібно знати, як правильно реагувати на знахідку. Дії та правила поведінки у разі виявлення міни в наш час потрібно знати».

Ярослав Цюх, (магістр, гр. ЕОСм-22): «Я вперше сьогодні був присутній на гостьовій лекції не лише як студент нашого університету, але і як фахівець Державної екологічної інспекції у Волинській області, адже зараз продовжую навчання в магістратурі за дуальною освітою. У Волинській області, дякувати богу, не було активних бойових дій, проте північні кордони нашої області укріплюються для захисту від можливої агресії зі сторони Білорусі, там є заміновані ділянки, на жаль, вже траплялися випадки підриву на мінах людей, транспортних засобів. Були випадки самовільної детонації мін від влучання блискавки. Такі ексцеси не лише небезпечні для людей – вони мають небезпеку для довкілля внаслідок забруднення грунту, лісових масивів чи водних об’єктів продуктами детонації, що становить екологічну загрозу. Тому, як фахівець, активно підтримую популяризацію таких знань».

Каріна Хомік, (гр. ЕОС-21): «Лекція дуже цікава, адже як кажуть – освічений – попереджений. Ми дізналися, як розпізнавати міни та інші вибухонебезпечні предмети, як подавати сигнали про їх виявлення, як практично діяти, якщо ти думаєш, що виявлений тобою предмет може вибухнути, це міна. Інформація про те, як позначаються виявлені на місцевості міни, а також про надання першої медичної допомоги у випадку мінно-вибухової травми – це те, про що треба знати кожному».

Дарина Павленко, (гр. ЕОС-21): «Мені особисто дуже сподобалася лекція, тема є важливою, було дуже цікаво. Ми, на жаль, живемо у такий час, що подібні знання потрібні і актуальні. Необхідно, щоб якомога більше українців були обізнані в цій темі – мова йде про безпеку нашого життя».

Вікторія Тимко (гр. ЕОС-21): «Я вважаю, що лекція була цікавою та корисною не лише для студентів, але і для викладачів та усіх запрошених гостей. Під час лекції були висвітлені не лише питання поводження з вибухонебезпечними предметами, але і суміжні проблемні питання та загрози, з якими ми стикаємося в умовах війни. Я вважаю, що такі заняття потрібно доповнювати тестами, опитуваннями, щоб отримані знання закріпилися».

Олександра Гусар, (гр. ЕОС-21): «Тепер я уявляю, що саме потрібно робити, якщо раптом побачимо предмет, схожий на міну, якими мають бути наші дії в такій ситуації для збереження безпеки, як власної, так і людей, які поруч. Потрібно доносити такі знання до якомога більшої кількості людей – це може стати запорукою збереження життя».

Екологія

Кафедра екології висловлює щиру подяку пані професору Валентині Лобойченко за цікаву та змістовну лекцію.

Кафедра екології