Бурхливий прогрес в області електроніки за останні роки призвів до різкого збільшення кількості електронних компонентів в автомобілях. Поряд з гідравлікою і пневматикою, електроніка проникла в усі частини сучасного автомобіля. Окремі електронні компоненти і комплексні електронні системи стають все компактнішими, дешевшими і, разом з тим, ефективнішими. В результаті з’являються нові можливості використання електроніки в автомобілі, що дозволяють постійно розширювати обсяг вже існуючих функцій.

електроніка

Такий прогрес неминуче позначається на організації роботи станцій технічного обслуговування в автомобільній сфері. Все більшого значення набуває отримання необхідної інформації за допомогою електронних діагностичних засобів, розуміння роботи комплексних систем і проведення правильної діагностики.

24 травня 2023 року викладачами кафедри електроніки та телекомунікацій була проведена екскурсія для студентів спеціальності 171 Електроніка освітніх програм «Електроніка», «Автомобільна електроніка» на підприємство ТзОВ «Преміум-Сервіс-ЛТД». Дане підприємство спеціалізується на обслуговуванні та ремонті міських автобусів MAN та електромобілів Leaf.

електронікаелектроніка

Головний інженер та менеджер продемонстрували роботу підприємства та можливості його обладнання на прикладі діагностування автобусу MAN. Акцентовано увагу на інформаційних електронно-діагностичних системах виявлення неполадок, електронних системах управління двигуном, навігації та зв’язку. Продемонстрований технологічний процес заправки кондиціонера автобуса, а також зроблений огляд інтелектуальних зарядних пристроїв для електромобілів.

електронікаелектроніка

Підводячи підсумки екскурсії можна констатувати, що спеціалісти в галузі електроніки та автомобільної електроніки є затребуваними на ринку праці, а такі заходи поглиблюватимуть практичні знання здобувачів освіти.

Гарант ОП «Електроніка»  Мороз С.А.

Гарант ОП «Автомобільна електроніка» Приступа С.О.

Куратор групи АЕЛ-11, ЕЛ-11 Лишук В.В.