ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ ЛУЦЬКОГО НТУ
У КОВЕЛЬСЬКЕ ВАГОННЕ ДЕПО

18 березня студенти групи АП-31 кафедри автомобілів і транспортних технологій відвідали відокремлений підрозділ «Пасажирське вагонне депо Ковель» регіональної філії «Львівська залізниця».

Інструктаж з охорони праці проводив начальник сектору з охорони праці Олексій Герасимчук, а саму екскурсію – головний технолог Ігор Лихняк та інженер-технолог Назар Савчук. Додатково була прочитана лекція старшим майстром резерву провідників Валерієм Радчуком.

Пасажирське вагонне депо «Ковель» – одне з найбільших підприємств не лише місцевого залізничного вузла, а й області. Саме від роботи ковельських вагонників багато в чому залежить безпека та комфорт пасажирів приміських та фірмових поїздів.

Депо виконує всі види ремонту: деповський, капітальний ремонт 1-го та 2-го обєму, капітально-відновлювальний ремонт вагонів. В цехах депо виготовляють деталі з гуми, пластмаси, дерева, металу. Головне – наявність сировини, а вже самі деталі та елементи вагонів – такі як вікна, сидіння, виготовляються своїми силами.

Переважна більшість рухомого складу на залізниці потребує оновлення. Тому роботи в ковельських вагонників вистачає.

До речі, ковельчани першими стали проводити й капітально-відновлювальний ремонт пасажирських вагонів, модернізували автомобілевози, організували переставляння вагонів, освоїли модернізацію візків, яку, до речі, не робить жоден інший підрозділ Укрзалізниці. Одними з перших у депо запровадили технологію зміцнення деталей для збільшення пробігу пасажирського вагона до 450 тис. км. Виготовляють тут і понад 500 найменувань продукції для ремонту вагонів, більше 80 з яких – з поліаміду. Та справжньою гордістю депо є візковий цех, у якому проводяться унікальні роботи з модернізації візків вагонів.

Олександр Дубицький,
доцент кафедри автомобілів і транспортних технологій