Перейти до основного вмісту

ЕКСКУРСІЯ СТУДЕНТІВ
СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЦИВІЛЬНА БЕЗПЕКА»
НА КП «ЛУЦЬКВОДОКАНАЛ»

Чудової осінньої днини, 12 жовтня цього року, студенти груп ЦБ-11, ЦБ-21, ОПБ-31, ОПБ-41 та ЦБм-51 мали можливість відвідати КП «Луцькводоканал».

 

Важливість води для людського життя не можливо описати. Адже, як сказав геніальний Антуан де Сент-Екзюпері: «Вода – не можна сказати, що ти необхідна для життя. Ти – саме життя. Ти – найбільше багатство у світі». Тому зрозумілим є необхідність дотримання санітарних норм і правил у процесі організації водопостачання та водовідведення.

 

Першу частину екскурсії, яка проходила на території КП «Луцькводокал», що на вулиці Дубнівській, для нас провела начальник цеху насосних очисних станцій водопроводу Ірина Гололобова. Вона розповіла про те, що підприємство – одне з найстаріших у місті, має майже дев’яносторічну історію. Зараз у місті діє три водозабори – Дубнівський, Омелянівський та Гнідавський. Спочатку вода, яка надходить із артезіанських свердловин, іде на площадку водопідготовки, станцію знезалізнення, хлорується гіпохлоритом натрію, а далі з резервуарів чистої води подається насосами до споживача. Середньодобова подача води в мережу – понад 30 тисяч кубометрів на добу.

 

 Якість питної води перевіряє хіміко-бактеріологічна лабораторія, де проводять кількісне визначення вмісту заліза, нітритів, нітратів, твердості та кислотності води. Як запевнили фахівці, луцька вода – чиста і пити її рекомендують!

 

Далі екскурсія тривала на очисних спорудах, що забезпечують збір, транспортування, очищення та знезараження стічної води. При вході на територію підприємства, що займає загальну площу понад 40 гектарів, нас гостинно зустріла інженер-технолог Тетяна Коновалець, яка й провела цікаву та пізнавальну екскурсію. Спочатку ми оглянули макет споруд, що забезпечують водовідведення у місті. І навіть, не зважаючи на не дуже приємний запах, який створює вода, що надходить із колекторів, студенти були вражені потужністю каналізаційних очисних споруд, які здійснюють повний цикл механічної та біологічної очистки стічних вод. Значний подив викликав чоловік, який рибалив на трубі, з якої очищена вода випускається в Стир, і ми стали свідками того, як він спіймав немаленьку рибину! А ще, за словами Тетяни Пилипівни, на біоставки, що не замерзають взимку, не раз прилітають лебеді. Все це свідчить про те, що очисні споруди працюють ефективно.

Слід зауважити, що територія підприємства і на Дубнівській, і на Вишкові вразила своєю охайністю, європейським парковим дизайном та належним станом охорони праці на підприємстві. Студенти отримали компетентні відповіді на поставлені запитання і незабутні враження.

Валентина Федорчук-Мороз,
заступник декана факультету екології
та приладоенергетичних систем