Сьогодні, 25 травня, на кафедрі фізичної культури, спорту та здоров’я ЛНТУ відбувся круглий стіл «Сучасні проблеми та теоретико-методичні аспекти реалізації фізичного виховання студентської молоді». Захід дав можливість публічно обговорити та висвітлити питання щодо проблем розвитку фізичного виховання шкільної і студентської молоді.

Круглий стіл об’єднав 48 представників із різних закладів освіти. Традиційно, із вступним словом виступили представники адміністрації ЛНТУ, зокрема, проректор з НПР та досліджень Олег Заболотний та декан факультету цифрових, освітніх та соціальних технологій Галина Герасимчук. Вони відзначили актуальність тематики круглого столу, особливо в часи війни в Україні, коли молодь потребує особливого підходу до освітнього процесу і, в тому числі, щодо належного фізичного виховання.

круглий стіл

У ролі модератора заходу виступила доцент кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Світлана Мельник.

Так, учасники круглого столу зачепили питання того, що останнім часом предметом багатьох наукових досліджень є низький рівень здоров’я й недостатня фізична підготовленість студентської молоді. У зв’язку з цим, здійснюється пошук нових ефективних форм та методів проведення занять з фізичного виховання.

Фізичне виховання молоді України спрямоване на формування у них фізичного та морального здоров’я, удосконалення фізичної і психічної підготовки до ведення активного життя, підготовки до майбутньої професійної діяльності.

круглий стіл

Головним критерієм ефективності фізичного виховання студента вищого навчального закладу є: знання і дотримання основ здорового способу життя, формування навичок до щоденних занять фізичними вправами у різноманітних раціональних формах, систематичні фізичні тренування з оздоровчою або спортивною спрямованістю.

Тож надзвичайно важливим є той факт, що студентська молодь, власне й сама піднімає актуальність подібних питань і здійснює відповідні тематичні дослідження. Відтак, під час круглого столу із власними доповідями виступили студенти усіх курсів кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я ЛНТУ. Зокрема, про проблематику та вирішення  гендерної нерівності у спорті доповіла студентка 1 курсу магістратури спеціальності Фізична культура і спорт Лешик Марія; тему розвитку швидкісно-силових здібностей за допомогою нетрадиційного обладнання в єдиноборствах розкрив студент ФКм-11 Михалик Роман; про використання атлетичної гімнастики з оздоровчою метою у процесі фізичного виховання студентів розповів Мартинюк І., ст. гр. Фк-31.

круглий стіл

Крім того, із доповідями виступили: А.С. Антонюк, ст. гр. Фк-11: «Історія використання допінгових речовин»; В.Ю. Гладун, ст. гр. Фк-11: «Класифікація допінгових речовин»; Д. А. Поліщук, ст. гр. Фк-11: «Особливості допінгового контролю»; Н.О. Янюк, ст. гр. Фк-11: «Допінг в українському спорті».

Завершив круглий стіл мотивуючою промовою завідувач кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я Володимир Ковальчук. Він подякував усім учасникам заходу за змістовні доповіді та обмін досвідом й думками, які зрештою, обов’язково матимуть вагомий вплив на гідне виховання та розвиток сучасної молоді.