Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію. 

Вперше після зимових канікул любителі книги зібралися для того, аби обговорити нову прочитану літературу. Часто ми дивимося кінофільми і навіть не здогадуємося, що чимало з них зняті за мотивами друкованих видань, історій, переданих авторами на аркуші паперу. Тож сьогоднішнє засідання читачів стосувалося книг, які були екранізовані.

читацький клубЧитацький клуб


Серед таких, особливо відомою є книга «Гоббіт», британського письменника Дж. Р. Р. Толкіна. Вона стала ще більш популярною завдяки однойменному фільму, який фактично дав початок кінотрилогії з трьох епічних фантастичних пригодницьких фільмів від режисера Пітера Джексона «Володар перснів».

Студенти із захопленням розповідають про історію надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.

Цікаво, що книга була написана автором для власних дітей, утім побачивши світ, видання здобуло неабияку популярність.

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клуб

За мотивами роману американської письменниці Елеонор Портер були відзняті кілька телесеріалів та фільмів. Книга вийшла ще у 1913 році, але продовжує втримувати популярність та актуальність, а нині привертати увагу не лише читачів, але й кіноманів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, «дівчинки-радості». Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку. Маленька дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності та енергійності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітнє існування. Цю книгу рекомендували до прочитання студенти – учасники читацького клубу.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

Більш серйозну чи навіть «заборонену» тему піднімає автор книги «Американський психопат» Брет Істон Елліс. Цікаво, що у США бібліотечна асоціація назвала книгу 53-ю найбільш забороненою та оскарженою книгою в 1990-1999 роках. У Німеччині книгу визнали «шкідливою для неповнолітніх», а її продаж і маркетинг були суворо обмежені з 1995 по 2000 рік. Разом з тим, у 2000 році за романом був знятий культовий фільм з Крістіаном Бейлом у головній ролі.

Думками про неоднозначну книгу поділилися студенти, які її прочитали, а також розповіли про сюжет видання. Патрік Бейтмен — привабливий, доглянутий та ерудований молодий чоловік. Він успішний інвестиційний банкір, який працює на Волл-стріт і має розкішну квартиру. Патрік стежить за модою, попмузикою та полюбляє пліткувати зі своїми друзями в елітних ресторанах Мангеттена. Його життя — справжня американська мрія. Однак це лише вдень. Уночі сором’язливий і трохи боягузливий чоловік перетворюється на звіра, який залюбки мучить людей та вбиває їх у вкрай збочені способи. Про те, як далеко заведе його власне шаленство і чи насмілиться хтось його зупинити, читачі дізнаються зі сторінок книги.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

Містичний жіночий детектив «Ребекка» (автор Дафна Дю Мор’є) розповідає про жінку, яка вийшла заміж за багатого англійського аристократа Максиміліана де Вінтера. Але тінь його колишньої дружини нависла над її життям. Нова місіс де Вінтер намагається догодити чоловікові, стати справжньою аристократкою та бути не менш чудовою, ніж Ребекка — її попередниця, яку, здавалося, усі любили. Ходять чутки, що вона трагічно загинула: потонула, вийшовши на яхті в море вночі під час негоди. Усе змінить бал, адже місіс де Вінтер за порадою економки вдягне костюм, у який колись була вбрана й Ребекка. Ця фатальна помилка розкриє таємницю смерті колишньої дружини Максиміліана… І докорінно змінить життя її наступниці.

Учасники читацького клубу відзначають, що книга також була екранізована, тож поціновувачі містики й детективів охоче можуть переглянути однойменний британський фільм 2020 року у жанрі драматичного трилеру, знятий режисером Беном Вітлі та компанією Netflix.

читацький клубчитацький клубчитацький клуб

Тема жінки в головних ролях дотримана й у всім відомій книзі «Мемуари гейші» Артура Голдена. Якщо ви ще не читали книгу і навіть не бачили однойменний кінофільм, надихайтеся:  дівчинка із бідної японської сім’ї Нітта Саюрі, рятуючись від злиднів, потрапила до світу гейш. Тоді вона не могла й подумати, що колись її назвуть найвідомішою гейшою ХХ століття. Її шлях буде важким і довгим, повним безнадійних розчарувань і романтичних почуттів. Вона нікому не розповідатиме про своє життя, а тим більше — про дитинство, проведене у маленькому містечку Йороідо на узбережжі Японського моря, бо ж людям подобається легенда про те, що і її мама, і бабуся були гейшами… Саюрі порине у цей закритий від сторонніх очей світ з головою, зазнає і страшних страждань, і чарівної насолоди, вона зустріне людей, які дуже вплинуть на її життя, а, може, і подарують справжню любов…

Цікаво, що книга 2 роки перебувала у списку бестселерів від New York Times, а згодом отримала нове життя завдяки екранізації Роба Маршалла.

читацький клубчитацький клуб

«Ти змінив моє життя» - сюжет, який точно відомий багатьом. Якщо ви не читали книгу, ви однозначно бачили кінострічку, створену за її мотивами.

«Абдель — хлопець, який усе життя грав у хованки із законом. Він не має нічого, окрім хіба що здоров’я, якому позаздрив би й Геркулес. Філіпп — багатій з витонченим смаком, що чудово розуміється в мистецтві. Але Філіпп паралізований і самотній. За гроші не купиш співчуття, піклування та, найголовніше, друга. Несподівано для самого себе Абдель влаштовується на роботу — доглядати за безпомічним Філіппом. Французький аристократ та алжирський емігрант — їхні шляхи навряд чи перетнулися б. Якби не доля. Якби не шанс, що отримав кожен з них. Чи важко почати все з нуля, забувши про те, що було «до»? Насправді ні. Коли поруч є той, хто може змінити твоє життя...», - такою є анотація до світового бестселеру.

Зворушлива екранізація книги автора Абдель Селлу підкорила світ. На телеекранах вона більш відома під назвою «1+1». Тож читацький клуб ЛНТУ радить прочитати книгу та переглянути фільм, адже сюжетні лінії, тематичні спрямування та головні ідеї твору не залишать байдужим нікого.

читацький клуб

читацький клубчитацький клубчитацький клубчитацький клубЧитацький клуб


Складні сюжети, цікаві деталі, актуальні теми і не менш захопливі екранізації... Сьогодні учасники читацького клубу мали що обговорити, адже окрім рекомендацій друкованих сторінок, важливо було й надати рекомендацію на фільм. Наступного разу у читацькому клубі обговорюватимуть книги, назва яких містить… ім’я. Цікаво, які заголовки заінтригують читачів та які сюжети перехоплюватимуть дух. Читацький клуб запрошує охочих знати більше про літературу і таким чином, дізнаватися більше про власне життя. Наступна зустріч відбудеться уже в березні, тож долучайтеся до круглого столу  останнього четверга місяця о 15:00 в читальному залі бібліотеки ЛНТУ.