Поширеною традицією в нашому університеті є запрошення фахівців-практиків як гостьових лекторів, адже вони можуть поділитися власним досвідом та практичними компетентностями зі здобувачами освіти.

Саме тому, в рамках тижня охорони праці, кафедрою цивільної безпеки  було запрошено випускника ОП «Цивільна безпека» другого (магістерського) рівня, інженера з охорони праці ТзОВ «ДАЛІС АУТОМОТІВ ГРУП» Михайла Клименка. До уваги здобувачів освіти ОП «Цивільна безпека», ОП «Екологія» та ОП «Туризм» була представлена лекція «Організація роботи служби охорони праці на підприємствах».

цивільна безпекацивільна безпека

На початку заняття лектор ознайомив присутніх із чинною законодавчою та нормативно-правовою базою з охорони праці та наголосив на основних аспектах організації роботи з охорони праці на підприємствах.

Далі Михайло поділився практичними порадами щодо організації роботи, а саме розповів про те, з чого варто почати роботу молодому фахівцю, як важливо взаємодіяти з іншими структурними підрозділами підприємства, на чому зупинитися при розробці документації СУОП. Також лектор акцентував увагу на підготовці інструкцій з охорони праці, видах інструктажів з охорони праці, медичних оглядах, атестації робочих місць за умовами праці, розслідуванні нещасних випадків на виробництві. Було наголошено на питаннях компенсацій та відшкодувань за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці, забезпечення засобами індивідуального захисту, реєстрації та експертизи технічного стану обладнання.

цивільна безпекацивільна безпека

«Майбутнє – за ризикорієнтованим підходом!» – підсумував Михайло Клименко. Зацікавлені студенти мали можливість поставити уточнюючі запитання лектору та отримати на них вичерпну відповідь.

Щиро дякуємо експерту галузі за співпрацю!

Кафедра цивільної безпеки