Перейти до основного вмісту

У стінах ЛНТУ наукова спільнота згуртувалася в  обговоренні питань інформаційних технологій, що сприяють розвитку освіти, науки та виробництва. Об’єднала теоретиків та практиків ІХ Міжнародна науково-практична конференція, яку традиційно організовують дві кафедри ЛНТУ: цифрових освітніх технологій та інженерії програмного забезпечення.

Молоді вчені Молоді вчені Молоді вчені


Відкрив захід та представив запрошених гостей завідувач кафедри ЦОТ Віталій Кабак: «Цьогоріч учасниками конференції стали представники 30 закладів вищої та професійно-технічної освіти. Загалом близько 150 науковців України та 7 країн світу, зокрема США, Великобританії, Німеччини, Нідерландів, Грузії, Португалії».

ІТОНВІТОНВІТОНВ


Із вітальним словом виступила проректор з НПР та досліджень ЛНТУ Олена Лютак: «Інформаційні технології сьогодні – це основа будь-якого економічного зростання, це розвиток потенціалу багатьох країн світу і примітно, що назва конференції поєднує декілька напрямів це і освіта, наука та виробництво, бо кожна з цих сфер дають розвиток інформаційним технологіям. Поштовхом у цьому напрямі стала і пандемія, бо ми занурилися у світ інформаційних технологій та використання багатьох онлайн платформ і ми продовжуємо використовувати цей потенціал».

ІТОНВІТОНВІТОНВІТОНВ


Заступник голови Волинської ОДА Вікторія Левчук відзначила важливість наукової діяльності, особливо в часи війни, і важливість розвитку інформаційних технологій, що впливають на вдосконалення освітнього процесу: «У цей складний час ми таки продовжуємо розвиватися і дякуючи вам, науковцям, ми показуємо світу, що ми не є жертвами, ми - сильна країна і сильна нація і в умовах війни ми розвиваємо успішно науку, показуємо наші здобутки. Якщо говорити про цифрові процеси, то діджиталізація активно заходить в освітній процес і дає можливість підвищити якість підготовки фахівців, а для держави дуже важливо формувати хороших фахівців, які будуть розбудовувати Україну, про яку усі ми мріємо».

ІТОНВІТОНВІТОНВІТОНВ


Із власною промовою виступив начальник управління інформаційно-комунікаційних технологій Луцької міської ради Олександр Король: «Я би хотів використати вираз «Just run – Просто біжи», який відображає нашу відданість, енергійність, рішучість у розвитку та застосуванні інформаційних технологій. Кажучи це, я закликаю вас не зупинятися перед викликами і йти вперед, долаючи кожну перешкоду на шляху до прогресу.  Just run разом, прискорюючи наш рух до нових горизонтів технологій».

ІТОНВІТОНВІТОНВІТОНВ


Подякували організаторам традиційної конференції, її учасникам, студентам та науковцям, які піднімають актуальні питання сьогодення і докладають максимум зусиль до розвитку цифрових, інформаційних технологій та розбудови успішної країни декан ФЦОСТ Галина Герасимчук та декан ФКІТ Інна Кондіус. Вони побажали усім плідної дискусії та результативності від тематичного спілкування і подальшого практичного втілення в життя перспективних ідей.

ІТОНВІТОНВІТОНВІТОНВ


Захід продовжився науковими доповідями. Так, дослідження «Про особливості освітнього процесу в ЛНТУ в умовах воєнного часу» представила професор кафедри ЦОТ Ольга Гулай; про «Еволюцію інтернету: WEB3 та децентралізоване майбутнє» розповів СЕО ІТ-компанії Wetelo Юрій Фірс; про систему безперервної освіти для викладачів університетів на прикладі Баварських ЗВО розповів представник Центру викладання та навчання у вищій освіті Байройтського університету (Німеччина) Ніколай Тойфел.

ІТОНВІТОНВІТОНВІТОНВ


Виступ на тему «Система освіти України в умовах сучасного становлення» представив професор, завідувач кафедри машинознавства і транспорту ТНПУ ім..Володимира Гнатюка Роман Горбатюк; «Психологія «годинникового механізму» Фредеріка Тейлора» - тема виступу професора, начальника кафедри суспільних наук Національного університету оборони України Олега Хміляра; «ІТ як спільний інструмент розвитку освіти, науки і виробництва» - тема доповіді директора ТОВ МІНТ ІННОВЕЙШН Тараса Коменди.

ІТОНВІТОНВІТОНВ


Крім того, професор кафедри комп’ютерних наук ЛНТУ Юрій Тулашвілі розповів про «Дидактичні засади підготовки студентів технічних ЗВО до опанування технологією 3D-друку»; викладач Луцького центру професійно-технічної освіти Сергій Чеб розповів про «Дидактичне забезпечення освітнього процесу в ЗП(ПТ)О за допомогою електронних сервісів»; старший науковий співробітник, провідний науковий співробітник відділу теорії і практики педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих ім..ІЗязюна НАПН України Ігор Козубцов здійснив огляд дефініції кібергігієни у науковій літературі та суспільних думок; доктор філософії Університету Гронінген (Голандія) Артем Шульга  доповів про генерацію електролюмінісценції в світловиміняючих польових транзисторах з квантовими точками PBS із твердотільним стробом.

ІТОНВІТОНВ


Загалом конференція триватиме два дні, включаючи роботу у секціях, яких налічується 8. Завершиться науковий захід круглим столом і підбиттям підсумків.