Перейти до основного вмісту

05.02.2024 для студентів та аспірантів Державного податкового університету, Луцького національного технічного університету, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція від професорки кафедри політичної економії Joanna Prystrom факультету економіки та фінансів Білостоцького університету (Польща). Учасниками лекції стали здобувачі факультету бізнесу і права.

На гостьову лекцію доктора габілітованого, професорки кафедри політичної економії Joanna Prystrom факультету економіки та фінансів Білостоцького університету (Польща) доєдналися більше 80 учасників.

ПТЛПТЛПТЛ


Від Луцького національного технічного університету були доєднані аспіранти спеціальностей 076 Підприємництво та торгівля, 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, 075 Маркетинг, магістри ОП Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, ОП Підприємництво та бізнес-адміністрування, ОП Публічне управління та адміністрування, ОП Логістика, професор Оксана Полінкевич, професор Олена Кузьмак, професор Олег Кузьмак, професор Любов Ліпич, доцент Вікторія Дорош.

Гостьова лекція відбулася на тему «Інновація вигідна!/Інновація окупається!». На ній пані Йоанна підняла питання інновацій, розвитку бізнес-ідеї, історичні основи зародження цього поняття. Наведені були цікаві приклади компанії, які найбільше заробили на інноваційних ідеях.

ПТЛПТЛПТЛ


Професорка з Білостоцького університету зазначила, що інноваційна ідея потребує хоробрості. Тут головне не боятися вкладати кошти і їх втрачати. Адже результат від впровадження інноваційної ідеї прорахувати доволі важко.

Цікавим компонентом викладу є наведені приклади конкретних компаній, стартап проєктів, які реалізуються як в Білостоцькому університеті, так і за його межами. Наводилися етапи розвитку цих ідей та доходу, який вони принесли. 

ПТЛПТЛ


Професор Олена Кузьмак задала запитання: «Чи були використані інноваційні ідеї в розвитку смарт-міст Польщі? На що професор Joanna Prystrom зазначила, що в Білостоці розвивається ідея інновацій, енергоощадні панелі, сміттєпереробні підприємства, іт-додатки такі як розумна зупинка. Вона зазначила, що скоро вийде її монографія щодо смарт-розвитку Білостоку, які презентує професору Олені Кузьмак.

Оксана Полінкевич, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та логістики