Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології в АПК». Захід згуртував наукову спільноту, представників обласної влади та партнерів-практиків. Обговорювали актуальні питання ведення агробізнесу, протистояння сучасним викликам та вдосконалення якості підготовки фахівців у галузі.

Захід відбувався у змішаному форматі, тож охопив участь більшої кількості зацікавлених осіб як в очному форматі, так і за допомогою онлайн ресурсів.

АгроінженеріяАгроінженерія


Перш за все, із вітальним словом виступила ректор ЛНТУ Ірина Вахович, відзначаючи важливість Волині в аграрному секторі держави і відповідальність науковців та фахівців АПК в напрямі подальшого розвитку та відбудови країни, підвищення її економічної спроможності та конкурентоздатності.

«Наш університет, не залежно від обставин та зовнішніх викликів, динамічно рухається і розвивається, не зупиняється та шукає можливості для подальшого свого розвитку, розвитку нашого середовища і найголовніше – розвитку якісної підготовки здобувачів освіти. Ця конференція уже вдев’яте відбувається в ЛНТУ і свідчить про стабільність та, водночас, про динаміку у пошуку конструктивних рішень. Тому я сподіваюся, що сьогодні буде плідна і цікава наукова дискусія, що вона буде відкритою і зосереджуватиметься на найбільш актуальних питаннях, що стосуються інноваційних розробок в АПК. Волинь – аграрна територія і ми розуміємо, що після війни нам необхідно будувати економіку країни на інноваційних засадах, не робити помилок, які були до цього, і знову ставати сильними. Наше завдання, в тому числі науковців – розбудовувати Україну», - наголосила ректор.

АгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженерія


Представив спікерів заходу завідувач кафедри агроінженерії ім. Г.А.Хайліса Василь Сацюк, він же розповів про роботу конференції та секційні засідання заходу.

АгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженерія


У ході пленарного засідання, про агропромисловий комплекс Волинської області  та ведення агробізнесу в сучасних умовах розповів начальник управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Юрченко. Виступ викликав зацікавленість присутніх, тож конференція набула жвавості в обговоренні та плідної дискусії. Обговорення актуальних тем продовжилося із наступними спікерами. Зокрема, про підвищення якості підготовки фахівців зі спеціальності 208 Агроінженерія в сучасних умовах розповіли представники ДУ «Науково-методичний центр  вищої та фахової перед вищої освіти» Володимир Шевченко та Юрій Борхаленко.

АгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженерія


«Визначення індексу вегетації NDVI в середовищі QGIS3» - тема виступу завідувача кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії Хмельницького національного університету Андрія Мартинюка. Важливу тему підняв професор кафедри аграрної інженерії ім. Г.А.Хайліса ЛНТУ Володимир Дідух, виступивши із доповіддю: «Проблеми агропромислового виробництва в умовах глобального потепління».

Про наукові інтереси кафедри хімічної та біологічної технології у Політехнічному інституті Браганси розповів колега із Португалії професор Simao Pedro de Almeida Pihno. На завершення пленарного засідання виступили доценти кафедри агроінженерії та технічного сервісу ім. проф. О.Д. Семковича Львівського національного аграрного університету Олег Крупич та Ярослав Семен, у доповіді яких йшлося про обґрунтування технічного комплексу машин для вирощування волоських горіхів.

АгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженерія

На цьому конференція не завершилася, а продовжилася роботою тематичних секцій, серед яких:

  • «Сучасні машинні технології в рослинництві та тваринництві. Теорія, конструювання, виробництво і технічний сервіс машин та енергетичних засобів АПК»;
  • «Дослідження процесів та машин для вирощування та переробки луб’яних культур. Енергозберігаючі технології і засоби сушіння тат первинної переробки сільськогосподарських матеріалів»;
  • «Альтернативні види енергії та добрив у сільськогосподарському виробництві. Цифрові технології в наукових дослідженнях та виробничих процесах АПК. Агроекологічний моніторинг сільськогосподарських земель».
АгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженеріяАгроінженерія


Крім того, завтра 8 червня, конференція продовжиться у вигляді виїзду на поля господарства «Перлина Турії» с.Силець Ковельського району для ознайомлення з технологією внесення засобів захисту рослин за допомогою БПЛА. Після чого відбудеться заключне пленарне засідання та прийняття резолюції конференції.