Перейти до основного вмісту

Начальник відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Олена Кузьмак пройшла місяць навчання в Польщі на базі Варшавського та Ягеллонського університетів в межах проекту «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VІ «Моделі академічної автономії та університет в системі освіти впродовж життя».

Проект реалізовувався в межах співпраці із Міністерством освіти і науки України, Міністерством освіти і науки Республіки Польща та під почесним патронатом Фундації польських ректорів. Співорганізаторами проекту є Факультет «Вільних мистецтв і наук» («Artes Liberales») Варшавського університету, Ягеллонський університет (Краків, Польща), Фонд «Інститут «Artes Liberales» (Варшава, Польща) у співпраці зі Спілкою ректорів вищих навчальних закладів України та Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

навчання

Два тижні, насичені лекціями, тренінгами та зустрічами з колегами з університетів Польщі. Обговорювали різні аспекти реалізації університетської автономії: організаційний, кадровий, фінансовий та, безперечно, академічний. Одним з ключових питань, які розглядалися під час тренінгів були питання якості освітнього процесу, питання акредитації освітніх програм в Республіці Польща. Спікери ділилися досвідом побудови якісних освітніх програм, системи внутрішнього забезпечення якості, системи підвищення педагогічної майстерності викладачів.

навчаннянавчаннянавчаннянавчання

Зокрема, на базі Варшавського університету на факультеті «Artes Liberales» прослухали лекції, які висвітлювали питання фінансової автономії університету (др. Артур Хелстовські), особливостей реалізації освітніх програм у Варшавському університеті (проф. Агата Барея-Стажинська), автономії вищого навчального закладу у сфері створення дидактичної пропозиції та реалізації навчального процесу (проф. Марія Прухніцька) та ряду інших.

На базі Ягеллонського університету у Кракові ознайомились з такими важливими питаннями академічної автономії університету як автономія наукових досліджень (проф. Малгожата Коссовська), автономія докторських шкіл (проф. Анна Захоровська-Мазуркевич), формування освітніх програм, Європейські та національні рамки кваліфікацій вищої освіти (проф. Анна Сайдак-Бурська) та багатьох інших. Окрім того, упродовж двох тижнів відбувались зустрічі з ректором Академії Ignatianum (м. Краків) проф. Томашем Гома, проректором Університету ім. Адама Міцкевича (м. Познань) проф. Тадеушем Валласом, ректором Державної вищої професійної школи ім. Вітольда Пілецького в Освенцімі проф. Вітольдом Станковським та багатьма іншими.

навчаннянавчаннянавчаннянавчання

Здобуті знання будуть реалізовані в Луцькому національному технічному університеті, що беззаперечно сприятиме розвитку системи внутрішнього забезпечення якості. Навіть у ці складні часи випробувань ми не припиняємо думати і мріяти про майбутній розвиток української освіти та вдосконалювати систему якості, адже Україні потрібні фахівці високого рівня! Віримо, що не за горами той час, коли Україна ПЕРЕМОЖЕ.

Олена Кузьмак