Інтеграція освітнього процесу з виробництвом

На сьогоднішні якісна освіта неможлива без глибокої інтеграції з реальним виробництвом, постійного самовдосконалення та освоєння нових знань і технологій. Це дуже добре розуміють випускники кафедри промислового та цивільного будівництва, які змогли реалізуватись та стали фахівцями своєї справи. Вони завжди з радістю відвідують свою альма-матер, приносять сюди свої напрацювання, діляться досвідом, допомагають молоді в професійному зростанні.

Неодноразово до кафедри навідується колишній випускник, а зараз головний інженер компанії ПП «Євродек-М» Віктор Дубчук. Кожен його візит приносить приємні сюрпризи у вигляді каталогів сучасної продукції, зразків нових ефективних матеріалів, цікавої практичної інформації (http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/sklo-ne-tilki-dzerkalo).

Сучасне будівництво поступово відходить від традиційних будівельних матеріалів, даючи місце новим технологіям, що позитивно відображається як на конструктивно-технологічних показниках будівель, так і на їх зовнішньому вигляді, даючи можливість архітекторам втілити найвигадливіші ідеї. Скло та метал поступово завойовують свою нішу, стрімко розвиваючись та вдосконалюючись.

Нещодавно кафедрою промислового та цивільного будівництва разом із «Євродек-М» був проведений навчально-практичний семінар на тему «Скляні та композитні матеріали в будівництві».

Матеріал було структуровано за напрямками: зимові сади, козирки, кухонні фартухи, офісні перегородки, розсувні скляні системи, перила, нетипові скляні конструкції, композитні фасадні панелі. Спираючись на уже свій досвід інсталяцій таких конструкцій, Віктор Дубчук розповів про їх призначення, варіанти застосування та монтажу, особливості роботи з такими матеріалами.

Знаючи, як важливо здобути свій перший позитивний досвід у роботі, він запропонував допомогу студентам із проходженням практики, частковим та повним працевлаштуванням, а також навчанням. Студенти із задоволенням та ентузіазмом слухали викладений матеріал та ще довго не відпускали Віктора, засипаючи його питаннями. І ми знаємо, що цей семінар був далеко не останнім. Тому – до нових зустрічей!

Орест Пахолюк,
доцент кафедри промислового
та цивільного будівництва

Фото: Орест Пахолюк,