Перейти до основного вмісту

Кадрове призначення та перспективи розвитку, - у Луцькому НТУ засідання Вченої ради

У стінах Луцького національного технічного університету відбулося планове засідання Вченої ради, під головуванням ректора Петра Савчука.

На розгляд членів ради було запропоновано п’ять питань та шосте – «Різне». Передусім присутні обговорили питання кадрового призначення. Так, за словами керівника відділу кадрів Валентини Панасюк, відповідно до наказу ректора був оголошений конкурс на посаду завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Виявила бажання очолити кафедру кандидат економічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри Вікторія Дорош. Варто зазначити, що вона пройшла усю процедуру конкурсного відбору та отримала максимальну підтримку від колег на кафедрі та на факультеті під час таємного голосування. Нині у голосуванні взяли участь й члени Вченої ради і за його результатами підтримка кандидатури Вікторії Юріївни стала одноголосною.

Згодом декан машинобудівного факультету Ігор Цизь доповів про роботу та перспективи розвитку факультету. За його словами, кількісний склад здобувачів вищої освіти машинобудівного факультету становить 773 особи денної форми навчання та 259 - на заочній формі навчання. На факультеті працюють 5 кафедр із не менш ніж 5 штатними науково-педагогічними працівниками, а також функціонують комп’ютерні класи і 3 науково-дослідні лабораторії. Періодичність підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, каже Ігор Цизь, забезпечується відповідно до затвердженого плану один раз в п’ять років. На машинобудівному факультеті видається 2 наукових видання: науковий журнал «Сучасні технології в машинобудуванні та транспорті» і науковий збірник «Сільськогосподарські машини» серія «Технічні науки».

До того ж, на усіх кафедрах, крім однієї, є аспіранти, студенти активно здобувають перемоги у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт та Всеукраїнській студентській Олімпіаді. Активно факультет буре участь у міжнародній діяльності, викладачі проходять стажування в іноземних навчальних закладах та є співорганізаторами міжнародних конференцій. Крім того, на МБФ є низка актуальних інноваційних розробок, уже готових до впровадження. Укладено чимало договорів про співпрацю із передовими підприємствами області, що долучаються до забезпечення практикою та стажування студентів.

Заслухали члени Вченої ради звіт проректора із науково-педагогічної роботи та інфраструктурного розвитку Андрія Щерби. Він доповів про стан та завдання щодо подальшого покращення побутових умов, медичного обслуговування, виховної роботи серед студентів університету, які проживають в гуртожитках та розширення прав органів студентського самоврядування. За словами  проректора, адміністрація гуртожитків проводить відповідну роботу щодо забезпечення належних умов проживання студентів. Поселення у гуртожитки проводиться вчасно на підставі заяв студентів та Угоди на тимчасове проживання в гуртожитку Луцького НТУ. Зі всіма студентами, каже Щерба, проведений інструктаж із техніки безпеки та пожежної безпеки. Стан житлових кімнат, коридорів, кімнат загального користування у гуртожитках задовільний.

До того ж, у гуртожитку №1 підсилено конструкції 12 балконів, зроблені косметичні ремонти у секціях, ремонт першого поверху загального коридору з повною заміною покриття підлоги. У гуртожитку №2 проведено капітальний ремонт даху, заміну електро-розподільних щитових, зроблено капітальний ремонт душових кімнат на трьох поверхах. Водночас, проводяться заходи з питань медичного обслуговування, виховного процесу та розширення прав органів студентського самоврядування, які проживають у гуртожитку.

Втім , у роботі гуртожитків було виявлено ряд недоліків, зокрема не завершене укріплення балконів, не працюють ліфтові кабіни, потребують оновлення меблі у кімнатах, потрібен капремонт в окремих секціях і туалетних кімнатах тощо. Тож, рішенням Вченої ради було погоджено усунути недоліки протягом цього навчального року.

Про виконання ухвали Вченої ради від 30 жовтня 2018 року з питання «Про підготовку до осінньо-зимового періоду та забезпечення раціональної організації навчального процесу в цей період» доповів проректор з НПР Валентин Талах. Натомість декан технологічного факультету Олег Заболотний прозвітував про виконання ухвали Вченої ради від 30 жовтня 2018 року з питання «Про стан та перспективи розвитку енергетичного менеджменту в Луцькому НТУ: науково-інноваційний підхід».

Насамкінець, члени Вченої ради розглянули питання «Різне», зокрема затвердили положення про навчально-науковий гурток з вивчення правил дорожнього руху та конструкції транспортних засобів «Екстремальне та контраварійне водіння»; положення про філію кафедри аграрної інженерії Луцького НТУ в Поліській дослідній станції Національного науково центру «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського»; зміни та доповнення до Положення про порядок обрання директора коледжу Луцького НТУ та інше.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ