Перейти до основного вмісту

Кафе-антистрес, спортклуб та «Авторай»: студенти Луцького НТУ презентували власні бізнес-проекти

Студенти першого курсу спеціальності підприємництво, торгівля та біржова діяльність презентували власні бізнес-проекти. Вони змушені були розробити повноцінний проект до реалізації, обґрунтувати його економічно, прорахувати витрати та прибутки, попередньо зареєструватися як ФОП або підприємство, а у додатках підготувати усі необхідні документи, зокрема реєстраційний номер, ЄДПО тощо.

Студенти підійшли до завдання дуже відповідально та доволі креативно. Кожен із проектів був унікальним і містив цікаві ідеї, що відрізняє їх від уже існуючих підприємств та закладів.

Так, хлопці котрі уже працюють на автомийці та вивчили особливості ведення такої діяльності, вирішили створити власний аналог подібного бізнесу і реалізувати проект «Авторай». Спеціалізуватиметься він на мийці, чистці, поліруванні авто, покритті захисною плівкою. Юні бізнесмени представили 3D-проект мийки і розповіли про необхідне обладнання та матеріали, площу приміщення та його облаштування, зонування для різних видів робіт.

В середньому, зазначають хлопці, лише на автомийці обслуговується 35-40 легкових автомобілів в день, а середня вартість послуги складає 160 гривень. Тож в день можна отримати 5600 гривень, а в місяць - 168 тисяч гривень. Витрати на матеріали, орендну плату та комунальні послуги, за прорахунками авторів ідеї, становитимуть 99 тисяч гривень, а чистий прибуток складатиме 68 тисяч гривень на місяць лише з одного виду послуг. Загалом на відкриття такого бізнесу необхідно близько 285 тисяч гривень.

Потому дівчата представили до уваги присутніх кафе-пекарню «Candy Sweet». «Наша мета – задоволення потреб споживачів у якісній продукції, зокрема в авторських кондитерських виробах та створенні комфортних умов для відвідувачів. Наше кафе-кондитерська виготовлятиме вироби широкого асортименту. Все виробництво здійснюватиметься власними силами із застосуванням тільки натуральних інгредієнтів, без використання напівфабрикатів, смакових чи ароматизованих додатків», - зазначають автори ідеї. Вони ж представили до уваги викладачів-експертів усі розрахунки та складене меню закладу, розповіли про рекламу для максимального залучення аудиторії, зворотній зв'язок з відвідувачами, співпрацю із мобільними додатками, розміщення інформації на картографічних сервісах Яндекс і Google, залучення туристів.

Креативною ідеєю виявилося кафе-антистрес «Shaggy Dog» із собаками всередині. Такий вид кафе дуже актуальний, адже подібних закладів в Україні мало, а в Луцьку немає взагалі. «Оскільки люди щодня піддаються різноманітним стресам, хорошою можливістю розслабитися стане похід у кафе. Там можна придбати частування для себе і для собаки й насолодитися спілкуванням із тваринами. Вибір десертів не надто великий, оскільки головна мета – не набити шлунок, а позбутися моральної напруги», - зазначають ініціатори проекту. Меню у закладі складене трьома мовами для зручності туристів, а відвідувачам кафе пропонують настільні ігри. Час перебування клієнта у кафе необмежений, собаки – доглянуті, вакциновані, проходять щомісячну перевірку та знаходяться під наглядом спеціаліста. Орендна площа під кафе складає 150 квадратних метрів та має 50 посадкових місць, укомплектований літній майданчик та терасу.

Оскільки дуже стрімко в Україні та в світі розвивається ІТ-сфера, студентки ПТБ пропонують створити ІТ-компанію у Луцьку. «Відкриття компанії – це задоволення потреб споживачів в ІТ-сфері, досягнення результату та отримання прибутку», - додають автори. Близько 333 тисячі гривень, кажуть дівчата, потрібно для відкриття компанії, а займатиметься вона розробкою мобільних додатків, рекламних сайтів, он-лайн магазинів та інформаційних порталів. Крім того, майбутні бізнесменки знайшли іноземного інвестора, зацікавленого у розвитку ІТ-сфери в Україні й готового підтримати відкриття компанії.

Презентували студенти й надання транспортних послуг. Так,  автор ідеї запропонувала «запустити» автобус за маршрутом «Луцьк-Любче». Студентка прорахувала рух автобуса в оди та інший бік, період перепочинку водія, тривалість робочого часу. Юна підприємиця вирахувала вартість проїзду, яка становитиме близько 35 гривень. Сплативши заробітну плату водієві, єдиний соціальний внесок, військовий збір, податок на доходи фізичних осіб, прибуток становитиме 50 тисяч гривень. Втім із цієї суми варто відрахувати витрати на техогляд та пальне.

Неабияк сподобалася присутнім ідея створити студію краси. Хоча подібні заклади у Луцьку є, втім автори проекту запевняють, що будуть унікальними. Основні послуги - найпопулярніший набір: манікюр, перукар, нарощення вій і brow-майстер. «Індустрія краси розвивається у всьому світі і кожного дня тисячі жінок роблять стандартний пакет послуг, щоби виглядати краще і наша ціль – допомогти їм у цьому», - зазначають підприємиці. Передусім дівчата подумали про оформлення ФОП, обрали приміщення для оренди площею 103 метрів квадратних, врахували наявність транспортних розв’язок, конкурентів поблизу, інфраструктуру району. «Спочатку у наші плани входить відкриття студії краси середнього класу, а через кілька років ми плануємо охопити більше районів мережею таких студій, а можливо навіть салонів», - додають автори. Так, за підрахунками студентів, оренда приміщення сягне 18,5 тисяч гривень, придбання обладнання – близько 100 тисяч гривень, інструментів – 40-50 тисяч гривень, дизайн приміщення – 30 тисяч гривень, витрати на початкову рекламу – 10 тисяч гривень. Загальна сума витрат становитиме  170-200 тисяч гривень. В залежності від діяльності кожного майстра, в середньому за день можна отримати 9 тисяч гривень, тобто за місяць дохід складатиме до 125 тисяч гривень. Зважаючи на витрати на заробітну плату працівникам та комунальні послуги, студія краси, запевняють дівчата, повністю окупиться за 2-3 місяці.

Повністю продумали відкриття косметологічної клініки хлопці-першокурсники. Їхня мета - створення косметологічної клініки по догляду за тілом та надання косметологічних послуг: масажу, зокрема лікувального, татуажу, ін’єкції краси тощо. Оренда цілком реального приміщення площею 200 метрів квадратних становить 200 гривень в день, плюс комунальні послуги. Ініціатори проекту провели екскурсію приміщенням у 3D-форматі, показали адміністрацію, кімнату-очікування з диванами, телевізором і картинами, санвузол, масажне відділення з лежаками, арт-галерею у коридорі і косметологічні кабінети.

«Я хочу навчати людей спорту, зокрема займатися з ними боксом», - зазначив автор наступного проекту. Для реалізації наміру, каже юнак, треба виконати норматив майстра спорту України, над чим він наполегливо працює. Діяльність спортклубу запланована у Києві, адже там більший попит і відповідно більше клієнтів. Окрім занять із дітьми, автор ідеї прагне залучити й старші вікові категорії, оскільки більшість спортшкіл беруть на заняття лише дітей. Майбутній бізнесмен-спортсмен показав 3D-модель спортзалу із рингом, спортивним інвентарем, роздягальнями та душовими кабінами, представив графік роботи по годинам та віковим категоріям. Студент врахував витрати на облаштування приміщення та інвентар, крім того належну увагу приділив пожежній безпеці. Загалом орієнтовна сума витрат сягнула понад 630 тисяч гривень, натомість чистий дохід, в залежності від відвідування, складе 29 тисяч гривень.

Міжнародні вантажні перевезення за маршрутом Україна-Німеччина запропонував наступний здобувач освіти. У його розрахунках заплановане придбання вантажівки та підготовка необхідних документів. Через ризик виникнення непередбачуваних витрат або відсутність завантажень, окупитися вкладені кошти можуть приблизно за рік. Загалом, заробітна плата водія складе близько 1 тисячі доларів, а перевагою такого виду бізнесу є незалежність від роботодавця, а можливість самостійно розвиватися із подальшим придбанням автівок.

Доволі традиційний і водночас завжди актуальний бізнес запропонували хлопці, котрі знаються на вирощуванні ягідних культур. Вони прагнуть вирощувати малину та лохину. Передусім, кажуть ініціатори, треба орендувати землю та закупити саджанці, обов’язково потрібно підготувати землю, наситивши її необхідними поживними елементами. Бізнесмени-аграрії розповіли про особливості вирощування культур, внесення добрив, поливу та догляду. Водночас, хлопці зазначають, що лохина починає давати плоди тільки на третій рік, а повністю на 6-7, втім і це не заважає рентабельності, адже вартість ягоди стабільно висока, об’єми врожайності із роками тільки зростають, а ягоди є затребуваними на ринку роздрібної і оптової торгівлі. У перші роки, автори ідеї планують здавати врожай у польську фірму Polko, що знаходиться у Маневичах та приймає ягоди у сільського населення. Зі збільшенням врожайності, студенти кажуть про доцільність укладання угоди експорту без посередників. В цілому, проект має окупитися за 2-3 роки.

Подібний принцип ведення бізнесу пропонує студент ПТБ, який хоче вирощувати овочі у теплиці взимку. Для цього потрібна орендована земля, трактор, складське приміщення, холодильна установка, території для облаштування теплиці, добрива. Сіяти автор проекту планує баклажани, капусту, моркву, огірки, помідори та цибулю,  а збувати прагне на ринках та у магазинах.

Варто зазначити, що над усіма проектами студенти-першокурсники працювали самостійно. Заслуховували ініціативи молоді декан факультету бізнесу Надія Хвищун, заступник декана Юрій Фесіна, завідувач кафедри ПТБ Любов Ковальська та викладачі кафедри. Вони оцінили усі проекти, як гідні ідеї для впровадження, дали кілька порад для того, аби бізнес-ідеї стали успішними і додали, що й самі уже хотіли б відвідати ті заклади, які запропонували до реалізації молоді підприємці.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1247066368780744