Перейти до основного вмісту

Кафедра МЕВ: як ми науковимо, профорієнтуємо та креативимо!

Кафедра міжнародних економічних відносин запланувала на травень низку наукових заходів, які успішно втілила у життя. Так, 14 травня 2021 року був проведений Міжнародний науково-практичний семінар «Сучасна парадигма міжнародних економічних відносин в умовах глобальних трансформацій» («The modern paradigm of international economic relations in the contex to global transformations»).

Співорганізаторами семінару стали кафедра обліку і аудиту (Луцький НТУ), кафедра міжнародних економічних відносин (Сумський державний університет).Брали участь науковці з Політехнічного університету Браганси (Португалія), Університету Корунья (Іспанія), Нижньосілезької вищої школи (Польща), Брестського державного технічного університету (Білорусь), Університету національного і світового господарства (Болгарія).

У зв’язку з пандемією COVID-19 спільноті науковців довелося швидко перелаштуватися на роботу в дистанційному форматі. За допомогою платформи Zoom змогли побачитися та обговорити актуальні дискусійні питання. Такий формат уже, здається, є цілком звичною справою.

Насамперед з вітальними словами виступила завідувачка кафедри міжнародних економічних відносин Луцького НТУ Лариса Савош:«Доброго дня, дорогі колеги та дорогі студенти! Дуже раді бачити Вас на Міжнародному науково-практичному семінарі «Сучасна парадигма міжнародних економічних відносин в умовах глобальних трансформацій». Міжнародний семінар організували 3 кафедри. Дві з них:є кафедрами Луцького НТУ: Міжнародних економічних відносин  та кафедра Обліку і аудиту. Ми раді, що цього року до нас долучилася кафедра Міжнародних економічних відносин Сумського державного університету.

Сьогодні ми будемо говорити про актуальні питання міжнародних економічних відносин, які в останні десятиліття набули нових відтінків у зв’язку із процесами глобальних трансформацій. А в останні роки значний вплив на систему міжнародних економічних відносин справили  ще й карантинні заходами, що пов’язані із Ковід-19.

Приємно повідомити, що в нашому заході беруть участь понад 50 учасників. Це викладачі та студенти з Португалії, Іспанії, Польщі, Болгарії та Білорусїі, та з різних регіонів України. Також до нас приєднались представники уряду та бізнесу», - зазначила Лариса Савош.

До привітання учасників семінару також долучилася д.е.н., професор кафедри МЕВ, в.о. керівника навчально-наукового центру «Volyn Business Hub» Луцького НТУ Олена Лютак та заступник декана факультету бізнесу та права Луцького НТУ, к.е.н., доцент Ольга Гаврилюк. Вони відзначили актуальність піднятої теми, особливо в часи інтенсивної трансформації, коли транскордонне співробітництво зазнає чимало геополітичних та економічних впливів і водночас набуває нової форми функціонування.

Своєю чергою, Юрій Петрушенко, д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету, привітав учасників семінару та окреслив напрями наукових досліджень свого університету. Він підкреслив важливість партнерства між університетами в сфері обміну науковими здобутками, адже впроваджений спільний проєкт з обміну студентами між ЗВО.

Від стейкхолдерів виступили Юлія Демчук, начальник відділу супроводу нових проектів та реклами автозаводу ДП «АСЗ №1» АТ «АК Богдан Моторс» та Андрій Дідушок, директор ПП «Акватериторія Волинь». Роботодавці акцентували увагу на необхідності проведення таких міжнародних наукових заходів для більш глибого дослідження світових економічних тенденцій і адаптації до них вітчизняного бізнес-середовища.

До тематичних презентацій своїх наукових пошуків долучилися закордонні спікери, зокрема професор Політехнічного університету Браганси Луіс Рібейро та Хавієр Сімон, професор Університету Корунья (Іспанія). Участь у дискусіях також брали й іноземні студенти.

Наступні доповідачі зачепили загальні світові тенденції розвитку міжнародного співробітництва, поділилися успіхами конкретних прикладних досліджень та відзначили важливість взаємодії у цій сфері. Так, Ліана Чернобай, к.е.н., професор кафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Національногоуніверситету «Львівська політехніка» виступила з доповіддю «Міжнародна міграція як довгострокова альтернатива протекціонізму».

Лідія Лісовська, к.е.н., доцент кафедри менеджменту організації Національний університету «Львівська політехніка» презентувала свої результати регіональних досліджень.

Спікерами також виступили Олег Білоус, к.політичних.н., доцент кафедри політології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Тетяна Полянська, асистент кафедри міжнародних економічних відносин Луцького НТУ, Христина Хворост, магістрант кафедри міжнародних економічних відносин Луцького НТУ.

У підсумку можна відзначити, що міжнародні семінари такого формату дають змогу згуртувати і підтримати українських та закордонних фахівців з метою формування професійної мережевої спільноти для обговорення актуальних проблем дослідження, вивчення світових економічних тенденцій, обміну досвідом і науковими розробками; надати можливість, використовуючи сучасні інформаційно-комунікаційні технології, презентувати свої наробки та новаторські ідеї, які можуть привернути увагу широкого кола фахівців та стати предметом дискусії; сприяти розвитку економічної науки в Україні та за її межами.

15 травня 2021 року кафедра міжнародних економічних відносин факультету бізнесу і права представила Луцький НТУ на міському фестивалі до Днів Європи в Україні.

Див. детальніше за посиланням: http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/luckiy-ntu-uchasnik-festivalyu-do-dniv-ievropi-v-ukrayini

28 травня 2021 року був проведений Студентський науковий семінар «Міжнародні економічні відносини в контексті викликів і загроз ХХІ століття». Тематичними напрямами були:

1. Міжнародна торгівля як реалізація порівняльних переваг національних економік.

2. Міжнародна інноваційно-інвестиційна діяльність за умов глобальних соціально-економічних трансформацій.

3. Міжнародна міграція робочої сили в умовах глобалізаційних змін світового господарства.

4. Сучасні форми міжнародного трансферу технологій.

5. Міжнародні валютно-фінансові та кредитні відносини як складова МЕВ.

З вітальними словами виступила завідувачка кафедри МЕВ Луцького НТУ Лариса Савош та проректор з науково-педагогічної роботи та досліджень Луцького НТУ Олег Заболотний. Науковці побажали студентам реалізувати себе у науковій роботі, впевнено діяти у цьому напрямку діяльності та вагомих досягнень у результаті наукового пізнання!

Модератором семінару була керівник наукового студентського гуртка, доцентка кафедри МЕВ Луцького НТУ Оксана Урбан.

Студенти представили найрізноманітніші наукові дослідження в розрізі тематики семінару, які вирізнялися креативністю, різноманітністю досліджуваних економічних проблем, високим ступенем їх актуальності, достатньою обґрунтованістю запропонованих рішень, повнотою відображення власних експериментів.

Перемогу у номінаціях здубули наступні студенти:

1. За використання інноваційних методів дослідження           Юлія Саржан.

2. За оригінальність наукових роздумів            Денис Богдан, Вадим Гаврилюк.

3. За креативний підхід до дослідження           Анна Махонюк.

4. За ґрунтовний аналіз актуальної теми          Вадим Крутій, Ілля Сичук.

5. За формування чіткої наукової позиції          Павло Хвищук.

6. За переконливість у відстоюванні власної думки   Наталія Вакулік, Діана Сенюк.

7. Вдалий науковий дебют       Анастасія Кушнір, Григорій Флячинський.

Вітаємо! Бажаємо блискучих успіхів у всіх планах і ініціативах, нехай супроводжують творчі перемоги, наукова діяльність приносить тільки втіху й рясні результати, а новий день дарує натхнення, нові відкриття і звершення!

2 та 19 червня 2021 року кафедра міжнародних економічних відносин факультету бізнесу та права Луцького національного технічного університету підхопила естафету та провела цікаві профорієнтаційні заходи в артгалереї в ЦУМі м. Луцька для студентів Волинського медінституту, Луцького технічного фахового коледжу Луцького НТУ, учнів шкіл Луцька та інших відвідувачів зустрічі.

Див. докладніше:http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/kreativno-pro-liderstvo-v-mizhnarodnomu-seredovishchi?fbclid=IwAR1WaZOc_wZdP0RPNjjBqFWf0tXBqMKiyIX9RNYHH-WO6IdgoTyP1iEME_s

http://lutsk-ntu.com.ua/uk/news/lntu-education-tehnologiyi-maybutnogo-vid-fbp

Також колектив кафедри презентував новий навчальний посібник «Економікс», Частина 1: Вступ до економікса. Мікроекономіка.

Посібник рекомендований до друку вченою радою Луцького національного технічного університету. В основу навчального посібника покладено курс лекцій, що викладається здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Луцького НТУ. В підручнику на системній основі розкриваються закони і категорії економікса, мікроекономічні аспекти функціонування суспільного виробництва.

Посібник наповнений схемами, графіками, таблицями, а також подано контрольні питання і завдання для перевірки знань до кожної теми з прикладами відповіді та розвязками.

Рекомендовано для здобувачів вищої освіти, викладачів закладів вищої освіти.

Кафедра МЕВ