Перейти до основного вмісту

Кафедра професійної освіти та комп’ютерних технологій на «Наукових пікніках»

22 вересня на Театральному майдані Луцька відбувся фестиваль «Наукові пікніки». Наукові пікніки в Україні – це ініціатива, що популяризує науку серед молоді по всій країні з 2013 року. Мета цього інтерактивного заходу – розкриття переваг вищої освіти для молоді та презентація усім відвідувачам різноманітних спеціальностей.

Студенти та викладачі кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій брали активну участь у цьому інтерактивному дійстві. Студенти мали можливість продемонструвати власні наукові здобутки, поділилися своїми знаннями з публікою, наочно показуючи та доступно розповідаючи всім охочим про те, чим вони займаються.

Так, Масовець Олена представила власну розробку інформаційного віртуального туру Чарторийською вежею та підвалами єзуїтського монастиря, який був розроблений у рамках проекту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна та Луцька». Подача інформації за допомогою 3D-туру стане ефективним інформаційним інструментом для формування іміджу міста, завдяки якому підвищиться зацікавленість туристів історичними пам’ятками; суспільство буде проінформоване про сучасний стан приміщень та заплановані у ході проекту зміни.

Іншою власною науковою розробкою Масовець Олени був 3D-тур, який розроблений для ознайомлення з діяльністю приватного акціонерного товариства «СКФ Україна». Розроблений ресурс працює на технології HTML5, тому доступний для користувачів усіх моделей операційних систем і мобільних гаджетів.

Спільними розробками кафедр інженерії програмного забезпечення, професійної освіти та комп’ютерних технологій був прилад-система управління та контролю доступом, яка працює завдяки вбудованому модулю RFID. Система дає можливість фіксувати у базі дані  електронних карток чи брелків і шляхом аналізу цих даних надавати чи не надавати доступ. Розробку, яка була виконана в межах бакалаврської кваліфікаційної роботи, презентувала Золотоверхова Тетяна.

Неділько Ольга представила одну із магістерських робіт, яка була виконана студентом-випускником спеціальності «Професійна освіта (Комп’ютерні технології)» – систему розпізнавання жестів для передачі керуючих сигналів. Пристрій було розроблено для передачі керуючих сигналів на основі вбудованого мікроконтролера Arduino Uno та ультразвукових датчиків визначення відстані HC-SR04. Розробка спрощує роботу викладачеві і слугує для перемикання презентацій, фото і слайд-шоу.

Не дивлячись на те, що наукові пікніки – нове явище у сфері популяризації науки, вони з кожним роком розширюють коло своїх прихильників, шанувальників та учасників. Такі заходи дають можливість допомогти старшокласникам у виборі майбутньої професії, підвищують громадську активність серед молоді, створюють умови для творчого розвитку особистості та інтелектуального самовдосконалення молоді. Наукові пікніки продемонстрували відвідувачам, що наука є цікавою, корисною і потрібною суспільству.

Дякуємо нашим студентам за їхні цікаві та змістовні наукові розробки, високий рівень зацікавленості інноваціями та прагнення до самореалізації!

Лілія Потапюк, доцент кафедри професійної освіти та комп’ютерних технологій