На кафедру військової підготовки ЛНТУ передали 10 планшетів, що будуть використані для навчання курсантів-артилеристів. Технічні засоби для ЛНТУ передав фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

На військовій кафедрі наголошують, що сучасні планшети дуже важливі під час бойових дій, адже сьогоднішня війна – це протистояння технологій. Планшети будуть використовуватися навчальною групою «Бойове застосування підрозділів наземної артилерії». Загалом же на військовій кафедрі навчаються 144 курсанти, 38 з яких – артилеристи.

військова кафедра

Ректор ЛНТУ Ірина Вахович подякувала благодійникам за цінний дарунок, що сприятиме якісній підготовці наших захисників: «Хочеться подякувати Фонду за чергову допомогу. Якщо ми говоримо про майбутнє України, про якість освіти, зокрема у військовій справі, то одним з головним чинників для навчальних закладів є обладнання. Сьогодні ми отримали планшети, які будуть використовувати для підготовки курсантів військової кафедри. З початку повномасштабного вторгнення ми тісно співпрацюємо з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», реалізовуючи проєкти, які покликані допомогти Збройним силам України. Ця співпраця буде продовжуватися і надалі. Разом до перемоги!».

військова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедра

Водночас, голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода розповіла, що Фонд дуже багато допомоги спрямовує безпосередньо на фронт, але також важливо підтримувати і навчальні центри, які сьогодні готують військовослужбовців.

«До Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» звернулася кафедра військової підготовки з проханням придбати планшети для навчання курсантів. Важливо допомагати і в такому напрямку, адже будь-яка військова справа починається з навчання. Майже 150 курсантів кафедри проходять заняття на полігонах, зокрема це стосується управління дронами, які керуються за допомогою планшетів. Оператор дронів – це дуже цінна людина на фронті, завдяки якій зберігається життя наших захисників і знищується ворог», – наголосила Катерина Шкльода.

військова кафедравійськова кафедра

Завідувач кафедри військової підготовки ЛНТУ Павло Турсумуратов подякував за гаджети, які дуже знадобляться у процесі навчання курсантів.

«Спочатку на планшети буде встановлена система управління тактичної ланки «Кропива», а після встановлення додаткового програмного забезпечення на них зможуть навчатися курсанти-артилеристи. В умовах сучасної війни координати визначаються та передаються за допомогою планшетів – це надважливо. Раніше для цього використовувалося механічне обрахування. Сучасні гаджети допомагають скороти час передачі координат. Однак планшети будуть використовуватися не лише артилерією, а й для управління безпілотних літальних апаратів та бойових машин піхоти», – розповів Павло Турсумуратов.

військова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедравійськова кафедра