Перейти до основного вмісту

Клуб «Європа» в Технічному коледжі Луцького НТУ

Сучасний освітньо-виховний процес має передбачати входження особистості в Европейську соціокультуру.

27 жовтня розгляду питань щодо можливості сприяння учнів, педагогів процесам європейської інтеграції, перетворення нашої держави в повноправного члена світового співтовариства, які, до слова, є актуальними напередодні Дня створення Європейського союзу, було присвячено одне із занять учнів Технічного коледжу нашого університету, яке для них провели викладачі іноземної мови – Мирослава Голембієвська і Тамара Максимчук.

Поза сумнівом, ці питання хвилюють багатьох. Адже більшість із нас має бажання жити у високорозвинутому, повноцінному суспільстві, не відірваному від світової цивілізації, прагне відчувати свою причетність до тих подій, якими живе Європа і світ. Зрозуміло, що шлях до справжньої інтеграції нашої країни в європейську сім’ю держав не легкий, і на початку заняття учні подискутували, що ж зміниться після того, як Україна ввійде до ЄС. Реалізація цього завдання багато в чому залежить від рівня розвитку власне українського суспільства.

Варто зазначити, що і від нас також залежить наскільки близькою Європа буде до нас і як близько будемо ми до неї.

Щодо «відкриття» України для Європи, то доводиться визнати, що не всі можливості ще використано. Звичайно, найкраще це завдання вдається реалізовувати безпосередньо спілкуючись із європейцями: наприклад, під час поїздок до європейських країн, перебування у нас волонтерів міжнародних учнівських обмінів, спільної участі у театральних виставах та виступу на одній сцені. В учнівському проекті будь-які бар’єри для спілкування (навіть мовні) зникають, з’являється розуміння один одного і не відчуваєш, що існують кордони на карті Європи.

Своїм досвідом у формі цікавої розповіді поділилась з учнями студентка п’ятого курсу нашого вузу Ірина Охват, яка уже мала можливість відвідати такі країни Європи як Польща та Німеччина за проектом «Study tours to Poland».

Вона розповіла присутнім багато цікавого про Європу та країни, якими подорожувала, про культуру, навчання, неповторні місця та краєвиди цих країн.

Завершилось заняття проведенням вікторини, під час якої учні мали нагоду не лише показати свої знання, але й дізнатися багато цікавого про Європейський союз.

Теми подібних занять сприяють усвідомленню учнями місця України серед інших країн, формують уявлення про актуальність питань євроінтеграції, а також розвивають навички творчого мислення та виховують моральні пріоритети, що визначають людину найвищою цінністю. Тому можна сказати: «Європа починається з нас».

Тамара Максимчук,
провідний фахівець

відділу неперервного навчання