В ЛНТУ продовжується традиція засідання читацького клубу, де студенти та викладачі, любителі книги, збираються за єдиним круглим столом, аби обговорити прочитану літературу та знайти, крізь друковані сторінки, сенси життя.

Тут однодумці діляться своїми враженнями від прочитаних книг; проводять паралелі між історіями, надрукованими на сторінках та історіями прожитими нами; знаходять особисте натхнення та шукають власну мотивацію.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

Кожного місяця, учасники читацького клубу обирають нову тематику, за якою читають добірку книг, а також діляться враженнями від літератури, обговорюють смислові навантаження, ті ключові меседжі, які ми, як читачі, можемо перейняти у власне життя або ж змінити погляди на певні речі чи обставини.

Цього разу, напередодні Різдвяних свят, любителі читання вирішили обрати для себе книги «за обкладинкою», а також книги із новорічними історіями. І дійсно, поділитися було чим.

Читацький клубЧитацький клуб

Отож серед добірок досвідчених читачів були книги, нині популярні серед молоді, у жанрі фентезі. Зокрема, видання української авторки Наталії Матолінець «Гессі». У ній йдеться про 15-річну Гестію Амалію, яка живе у світі вишуканих манер 19 ст.. Її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом — невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів — лише тоді сповна пізнає себе… Це розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію, яку студенти дуже рекомендують до прочитання, висловлюючи своє захоплення.

Читацький клубЧитацький клуб

Тему фентезі підхоплює книга Дженніфер Арментраут «Із крові й попелу». Вона розкриває історію Пенеллафі Балфур, вона ж Маківка — не просто осиротіла донька багатіїв, наближених до королівської родини, а ще й Діва. Діву роками готують до важливого релігійного ритуалу, глибоко шанують і ревно стережуть, тож Маківка виросла в достатку й має все, крім особистої свободи. Вона скута жорсткими рамками правил, але нишком порушує їх усі: навчається бойових мистецтв, допомагає тим, кому пощастило менше, потай вибирається на прогулянки до міста й не тільки. Під час однієї з таких прогулянок Маківка, сховавшись під маскою, зустрічає прекрасного незнайомця…
Усе це лише початок неймовірних пригод, - кажуть у читацькому клубі і закликають до пізнання книги та її неймовірних історій.

Читацький клубЧитацький клуб

Абсолютно небанальною та навіть ексцентричною можна вважати книгу «У мене немає рота, але я повинен кричати». Її автор Гарлан Еллісон - американський письменник-фантаст, який користується славою найбільш продуктивного автора короткої прози і найбільш титулованого впродовж свого великого літературного життя. Він отримав багато нагород у галузі фантастики, хоч і сам себе фантастом не вважав. Отож його книга розповідає про події в постапокаліптичному світі, в якому царює штучний інтелект. Він уже знищив людство і намагається перемогти останню п’ятірку живих.

Тема фентезі та фантастики користується напрочуд великою популярністю серед молоді. Утім, не лише такі книги рекомендують до прочитання учасники читацького клубу ЛНТУ. Сьогодні говорили про не менш цікаві, актуальні та навіть важливі видання.

Читацький клубЧитацький клуб

До прикладу, «Виставлю тебе на Фейсбук!» Катаріни Соломун, що описує відносини гімназистів, перше кохання, ревнощі й заборонені прийоми. Поряд із тим, йдеться про батьків із задавненими комплексами та різними поглядами на життя. Книга піднімає проблему булінгу та цькування, тож є актуальною і для молоді  і для батьків.

Ще одна книга, відгуками про яку діляться у читацькому клубі: «Джонатан Лівінгстон, мартин» автора Річарда Баха. Вона відноситься до тих історій, які розповідає літній пілот, сидячи одного теплого дня в тіні свого літкака. Разом із ним ви дивитеся в небо, спостерігаєте за птахами і слухаєте. Історія сміливого мартина, котрий прагнув досконалості. Історія людини, яка безкінечно закохана в політ.

Читацький клубЧитацький клубЧитацький клубЧитацький клубЧитацький клубЧитацький клуб

Неймовірна кількість авторів, ще більша кількість цікавих оповідей, життєвих історій чи фантастичних епох… Читацький клуб запрошує охочих знатися більше про літературу і таким чином, дізнаватися більше про власне життя. Наступна зустріч відбудеться уже в січні, тож долучайтеся до круглого столу  останнього четверга місяця о 15:00 в читальному залі бібліотеки ЛНТУ.