Перейти до основного вмісту

У Луцькому національному технічному університеті продовжується традиція проведення масштабного бізнес-форуму.

Сьогодні когорта успішних, досвідчених та провідних підприємців Волині згуртувалися у стінах ЛНТУ і стали головними спікерами форуму. Спілкувалися на тему: «Підприємницька діяльність як форма патріотизму: актуальні правові питання ведення бізнесу в умовах воєнного стану».

ФорумФорумФорум


«Коли почалася війна ми не зупинилися»: саме так кажуть успішні бізнесмени області. Вони розповідали про специфіку ведення власної підприємницької діяльності, особливості роботи в умовах воєнного стану, обговорювали юридичну сторону ведення бізнесу та ділилися ефективними порадами, мотивуючи колег та студентів ЛНТУ до втілення власних мрій.

Відкрила форум ректор ЛНТУ Ірина Вахович, наголосивши, що цей захід є платформою для взаємодії бізнесу, науки та влади і втілення спільних перспективних ідей, а водночас, така зустріч здійснить поштовх молодого покоління до самовдосконалення та реалізації їхніх найсміливіших планів.

«Дорогі друзі, рада вас вітати на нашому заході. Дякую спікерам, які відгукуються на всі наші ідеї. Бізнес форум це - важливо. Звертаюся до наших студентів, адже наші студенти - це наше майбутнє. Ми розуміємо, що ринок, можливо, не настільки готовий до працевлаштування такої кількості студентів, випускників. Але ми навчаємо вас бути не найманими працівниками, а власниками свого бізнесу. Цей форум створений саме з такою метою, щоб ви вчилися, надихалися і реалізовували свої ідеї. Ви відрізняєтеся від наших спікерів тільки віком, тож у вас є перевага. Якщо чогось дуже хочеш, воно обов’язково здійсниться. Тому бажаю всім натхнення, комфортного, атмосферного спілкування і гарної співпраці», - додала ректор.

ФорумФорумФорум


Із вітальною промовою виступила доцент кафедри права ЛНТУ та організатор форуму Олександра Філюк
«Ми раді вітати вас вже на другому нашому форумі. Цього року ми вирішили його присвятити такому важкому у сьогоденні питанні, як патріотизм і підприємництво в умовах воєнного стану. А своїм досвідом на цю тему поділяться запрошені спікери».

ФорумФорум


Стартував марафон мотивації та натхнення зі спічу кандидата економічних наук, СЕО ТОВ Кей Ті Косметикс Віталія Ткачука. Він розповів про ТМ «Mr.Scrubber» та про те, як війна вплинула на діяльність компанії, водночас, зазначивши, що подекуди складний період відкрив для компанії нові можливості.

«Наш бізнес з початком війни сповільнився, десь призупинився, але водночас, він швидко відновив роботу і подекуди навіть збільшив свої обсяги. Наша компанія розпочала роботу вже 28 лютого, коли ми прийшли до тями і почали усвідомлювати, що ми маємо робити далі. З якими проблемами ми стикнулися: з призупиненням роботи деяких постачальників сировини, із зупинкою роботи торгових центрів, де знаходяться наші магазини, здорожчанням імпортної сировини…, але ми отримали нові можливості: це і контрактне виробництво; приємно було бачити, що в тих містах, де були «прильоти», підприємці одразу відновлюють роботу і здійснюють замовлення, активізують діяльність. Це характеризує всю нашу націю, демонструє, що ми сильні духом, креативні і готові розвивати власний бізнес», - розповідає Віталій Ткачук.

ФорумФорумФорум


Про те, як розвивається напрям нішевої парфумерії та українських брендів одягу в умовах війни розповіла засновниця бренду одягу «OLEKSANDRA ZABIIAKA», власниця бутіку нішевої парфумерії «Sillage» Олександра Забіяка.

«Звичайно, війна спричинила певний хаос, бізнес зупинявся, ніхто не знав, що робити далі. Але ми з чоловіком вирішили іти в ва-банк і всі заощадження вкладати в бізнес й продовжувати розвиватися. Це дало можливість побачити, наскільки наш бізнес сильний і адаптований до кризових умов. Врешті, ми побачили, що наш бізнес не настільки пристосований до кризи і почали шукати нові шляхи ведення підприємництва», - зауважує спікерка.

ФорумФорумФорум


Так, каже Олександра Забіяка, завдяки об’єднаності маркетологів, українським брендам одягу вдалося вийти на американський ринок: «Є можливість реалізовувати свою продукцію в США. Нас там люблять, підтримують, нам усі допомагають».

Із парфумерною справою, розповідає спікерка, у час війни теж виникло чимало труднощів, тож вона поділилися власним досвідом подолання кризи і розповіла навіть про те, як у воєнний період можна запустити новий бізнес. Мова йде про нині популярний заклад швидкого харчування, де страви названі на честь порід песиків.

ФорумФорум


Згодом про власний досвід ведення бізнесу розповів засновник та директор ТОВ КЛАУД КАСТЛ, власник мережі вейп шопів Андрій Соломін. Кандидат політичних наук, доцент, засновник закладу дошкільної освіти,  директор приватного інноваційного ліцею «Republic» Назар Михалюк акцентував увагу на власні діяльності, а засновниця мережі салонів InVino Ніна Лебедєва поділилася особливостями функціонування спеціалізованого алкогольного бренду. Мережа представляє люксовий сегмент алкогольних виробів, проте спеціалізується на вині. Тут варто зазначити, що «батьківщиною» бренду є Харків. Утім, війна змінила плани підприємців і вони фактично опинилися у кризовому стані. Завдяки знайомим у Луцьку, власники InVino приїхали до обласного центру Волині і вирішили, чому б не занурити наше місто в атмосферу витриманих смаків та складних ароматів істинного вина, що цінується в усьому світі. Оцінивши затишні та атмосферні вулиці Луцька, підприємиця зрозуміла, що саме лучани можуть стати справжніми поціновувачами цього напою.

ФорумФорумФорумФорумФорум


Особливо зацікавили студентів та гостей форуму виступи засновниці «Центру естетичної медицини Оксани Короткої», сервісу «Vitamin Boom», бренду косметики «EVO derm» та салону краси «G.Bar» у Луцьку Оксани Короткої та керівниці соціального проєкту ХАБ ВОНА, начальниці управління соціальних служб сім'ї, дітей та молоді Луцької міської ради Ліни Галан. Про діяльність ТОВ «КЛЕВЕР СТОРС», мережі маркетів Сім23 розповіла фінансовий директор Оксана Гущук. Спікерка поділилася планами ребрендингу мережі маркетів і зазначила, що розвиток бізнесу реальний навіть в умовах війни, головне - прагнути вдосконалювати підприємницьку діяльність нашої країни, підтримувати її економіку у важкі для усіх часи.

ФорумФорумФорумФорум


Водночас, Дарина Самолюк, магістр права та психології, засновниця тренінг центру та Школи лідерства Rabbifox, окрім бізнес лайф-хаків, розповіла і про психологічні аспекти подолання особистої кризи. За її словами, війна вплинула як на діяльність підприємств, так і на кожного особисто, тож спікерка дала кілька порад щодо того, як вистояти у час війни і як намагатися втримати власну бізнес діяльність.

Студенти та гості заходу активно цікавилися у спікерів особливостями ведення їхнього бізнесу, виробничими потужностями, порадами щодо того, як розпочати власну справу. Жваві дискусії і формат вільного спілкування, атмосфера взаємодії і партнерства, цінні поради і обмін досвідом: саме такою стала сьогоднішня зустріч.

ФорумФорум

Окрім того, захід був розділений на дві панелі, тож учасники мали можливість  познайомитися та поспілкуватися у неформальній обстановці. Каву-брейк проводили під аромати запашної кави та солодких презентів від наших спонсорів, а вилучені кошти за частування будуть передані на підтримку Збройних Сил України, саме завдяки яким ця зустріч мала можливість відбутися.

Дякуємо організаторам та спікерам заходу за те, що об’єдналися в осередку підприємців, патріотів та людей, які прагнуть миру, розвитку та подальшого процвітання нашої держави. Разом ми сильні, об’єднані - ми непереможні!