Перейти до основного вмісту

Закінчилися 8 тижнів інтенсивного навчання, яке сприяло виходу найкращих інноваційних продуктів із освітніх та наукових установ на ринок.

У межах IP&I for Science and Business відбувся фінал Lab2Market UA – нової для України підприємницької програми, призначеної для підтримки дослідників, винахідників та вчених, які працюють в закладах освіти та наукових установах, у процесі комерціалізації їхніх наукових розробок.

За 8 тижнів інтенсивного навчання, яке включало в себе лекції, менторські сесії та групові обговорення, учасники отримали ключові знання і навички, необхідні для ефективного переходу від лабораторії до ринку.

А у фіналі, 14 грудня, команди представили свої проєкти у форматі пітчингу перед потенційними інвесторами та партнерами.

стартап

Модератором фіналу виступила Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР офісу. Вона акцентувала, що цей захід – чудова можливість для команд продемонструвати свої інноваційні рішення та привернути увагу потенційних інвесторів та партнерів.

Увазі 12 експертних членів журі були представлені розробки команд, дві з яких - з ЛНТУ.

Зокрема, проект «Digital_Rebuild_Invest від Луцького національного технічного університету— інструмент для залучення міжнародних інвестицій у регіони, що потребують відновлення та розвитку інфраструктури» представила кафедра комп’ютерних наук та кафедра компʼютерної інженерії та кібербезпеки і доцент Юрій Лук’янчук.

стартап

стартап

Проект «Багатошарові чипси від Луцького національного технічного університету — виробництво багатошарових чипсів із місцевої фруктово-овочевої сировини та насіння льону» представила кафедра технологій і обладнання переробних виробництв та професор Ігор Дударєв, доцент Світлана Панасюк і доцент Ірина Тараймович.

стартапстартапстартап


Варто також додати, що студент КІ-21 Берайа Дмитро також пройшов курс про стартапи від Lab2Market UA і доценти Юрій Лук’янчук та Наталія Багнюк здійснюють менторінг його роботи в рамках програми Accent Project «Прискорення інноваційної діяльності та підприємницької майстерності у закладах вищої освіти», що фінансується органом європейського союзу Європейський інститут інновацій та технологій: розбудова інноваційного потенціалу для вищої освіти.

стартапстартап


Оцінювали конкурсантів журі, до складу якого увійшли:

Лукаш Вавак – керівник Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB);

Дебора Файрламб – партнер-засновник Green Flag Ventures;

Вадим Горенко – засновник StartUpStart Incubation Program;

Влада Піддубна – виконавчий директор ImproveIT Solutions;

Андрій Какуша – головний радник виконавчого директора UkraineInvest;

Богдан Аврамчук – заступник директора з науково-експертної діяльності УкрІНТЕІ;

Олена Мосейчук – керівниця R&D Українського фонду стартапів;

Олена Малицька –  засновниця та CEO ISE Corporate Accelerator;

Віталій Сватко – ментор SoftServe IT Academy;

Денис Шемякін – директор Команди підтримки реформ Мінекономіки;

Олександр Романішин – керівник з цифровізації National Council of Recovery of Ukraine;

Ігор Найда – лідер Всеукраїнської інноваційної платформи “Сходи в майбутнє”.

стартапстартап

 

стартап

Підсумовуючи фінал, члени журі відзначили актуальність проєкту Lab2Market UA, важливість співпраці науковців та бізнесу задля розвитку інноваційного середовища, а також співзвучність проєктів команд з пріоритетними напрямками розвитку української економіки. 

Переможці отримали призи від партнерів заходу. Також усі команди-фіналісти матимуть подальший супровід від IP офісу.