Перейти до основного вмісту

Коні, олені та польова кухня: студенти Луцького НТУ відвідали екопарк «Amila»

25 жовтня з ініціативи в.о. завідувача кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету екології, туризму та електроінженерії Луцького національного технічного університету Богдана Колісника для студентів спеціальності «Туризм» було організовано екскурсію до екопарку «Amila» (Турійський р-н). До поїздки долучилися ректор університету Петро Савчук, старший викладач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Поліщук, асистент Інна Тищук та професор Людмила Матвійчук.

Насамперед гостей зустріли виступом аматорського ансамблю Радовичівського будинку культури, потому продемонстрували в кінозалі фільм-ролик про діяльність ТзОВ «Екопарк «Аmila». Почастували студентів і запашною продукцією пекарні «Хлібний край». Особливо пам’ятним для юних туристів стали екскурс в історію села Радовичі, відвідини місцевої церкви – пам’ятки архітектури ХVІІІ ст, екскурсія молочною фермою ФГ «Аміла».

Опісля студентів на велосипедах та кінних екіпажах доставили до оленячої ферми підприємства, яка, до слова, є першою в Україні. Ветеринарний лікар Дмитро розповів, що її будівництво розпочалося у 2017-му році: «Планується загородити 122 гектари полів спеціальною сіткою, яка витримує навантаження на розрив до 6 тонн». Поділився він і декількома цікавими фактами: «Самець оленя скидає роги кожного року навесні, вони падають, а на їх місці ростуть молоді, що називаються панти. Вони виростають до 2 см за добу. Молоді панти – м’які, чутливі, сіро-зеленого кольору. За два місяці стають повноцінними рогами, починають костеніти. Панти використовують як лікарський засіб, а зокрема у медикаментах, що впливають на чоловічу силу».

Також здобувачам освіти провели екскурсію такими місцевими туристичними «перлинами», як Абісінія, Літинський став, сад, Екостежка, Велетенська «Теплушка». Завершили програму відвідинами озера Бережисте, на березі якого сконструйоване лісове містечко – відпочинкова зона, де можна і заночувати, і поласувати смачними колоритними стравами. На завершення екскурсійної програми студенти брали участь в різноманітних конкурсах та насолоджувалися польовою кухнею.

«Сьогодні ми відвідали екопарк «Amila», нас радо приймав господар – Роман Володимирович Микитюк. Зустріч відбулася дуже урочисто та насичено. Важливо, що усі ці елементи формують культуру студентів, їхнє сприйняття поєднання прекрасного та організаційного. Вони побачили, як можна звичайну справу красиво облаштувати і подати як туристичний продукт», - розповів ініціатор поїздки, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Луцького НТУ Богдан Колісник.

Потому між підприємством та університетом був підписаний договір про співпрацю.

«Я вперше відвідую екопарк «Amila», хоча на сайті підприємства вже вивчав інформацію, адже Романа Володимировича знає уся Волинь, у тому числі і я. Він є не лише хорошим господарником, але й членом наглядової ради Луцького НТУ. Сьогодні отримав досить позитивні враження від того, що побачив. Хочу побажати господарству, аби вам ніхто не заважав, а в команді зібралися професіонали та ентузіасти, які робили би якісну справу. Нехай те, що ви робите, в перспективі буде оцінене туристами, а місцева влада надає підтримку. У вас дійсно багато можливостей та потенціалу, аби розбудувати привабливий об’єкт і позиціонувати Україну, як туристичну та унікальну. Я вірю у ваші успіхи», - резюмував ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

Своєю чергою, Роман Микитюк радо вітав студентів та викладачів відомого на Волині ЗВО. Підписавши угоду про співпрацю, депутат обласної ради висловив побажання плідного співробітництва заради майбутнього. «Приємно зустрічати на нашій Турійщині саме студентів, активних, допитливих, цілеспрямованих молодих людей, які не лише захоплюються красою рідної землі, а прагнуть зберігати її для нащадків. Упевнений, що поєднання їх професійної підготовки у стінах університету, любові до природи, ентузіазму і небайдужості дасть вагомі результати у розвитку зеленого туризму на Волині. Адже тільки дбайливе ставлення до нашої неповторної флори і фауни збереже неповторність цих лісів та озер, не дасть зникнути унікальним видам рослинного та тваринного світу . Сподіваюсь на те, що все розумне, добре і вічне, посіяне вашими викладачами, зросте і дасть гарні плоди саме на нашій благодатній землі. Плекаймо її, робімо усе, щоб розквітали квіти і співали птахи, зростали ліси і множилися звірі, голубіли озера і пошановувалось минуле Турійщини, Волині, України».

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...