Студенти ЛНТУ мають чудові можливості під час навчання перебувати у різних куточках світу завдяки різним програмам мобільності: стипендіальним, в рамках проходження практики чи за програмою подвійного диплому тощо.

Вони продовжують відкривати нові можливості у світі, мають змогу подорожувати, навчатися, здобувати нові цінні знайомства та насолоджуватися студентським життям.

Студентка 2 курсу освітньої програми «Агрономія» Ірина Герман саме зараз знаходиться на семестровому навчанні в Університеті Вітовта Великого (Литва, м. Каунас).

Наші люди

Дівчина поділилася своїми враженнями від перебування у Литві, розповіла про особливості навчання й дала власні поради для тих, хто ще вагається брати участь у програмах міжнародної мобільності.

«Навчання за кордоном надає чимало досвіду як академічного, так і особистого. Ось деякі особливості або унікальні аспекти:

Культурне занурення: життя в чужій країні знайомить вас з різними культурами, мовами та звичаями. Це занурення може бути водночас захоплюючим і складним, оскільки це можуть бути кардинально різні менталітети студентів.

Академічна різноманітність:
університет пропонує широкий вибір курсів і академічних підходів, це дозволяє вам досліджувати нові предмети або глибше заглиблюватись у свою сферу навчання.

Вивчення мови: якщо ви навчаєтеся в країні, де основна мова відрізняється від вашої рідної, ви, ймовірно, матимете можливість покращити свої мовні навички через повсякденне спілкування. В університеті Вітовта Великого я обрала для вивчення іспанську і французьку мови і це змінило мій світогляд. Я поринула у пізнання культури, звичаїв, повсякденного життя в Іспанії та іспаномовних країнах, а також Франції.

Незалежність: Навчання за кордоном вимагає певного рівня незалежності та самозабезпеченості, оскільки ви справляєтесь із повсякденними завданнями, користуєтеся громадським транспортом і виконуєте свої навчальні обов’язки без безпосередньої підтримки родини та друзів.

Мережа:
Навчання за кордоном надає чудову можливість побудувати глобальну мережу друзів і професіоналів із різним досвідом. Ці зв’язки можуть бути цінними як під час перебування за кордоном, так і у вашій майбутній кар’єрі.

Адаптація: Адаптація до нового середовища, клімату, їжі та соціальних норм може бути складною, але водночас неймовірно корисною. Це допомагає розвинути стійкість і адаптивність, важливі навички у все більш взаємопов’язаному світі.

Особистий розвиток: Життя за кордоном часто призводить до особистісного зростання та самопізнання, коли ви виходите із зони комфорту, стикаєтеся з новими викликами та вчитеся орієнтуватися в незнайомих ситуаціях.

Можливості для подорожей: перебування в новій країні відкриває можливості для подорожей цією країною та сусідніми регіонами. Дослідження нових міст, ландшафтів і культур стає більш доступним і може збагатити ваш загальний досвід.

Різні академічні системи:
кожна країна має власну академічну систему, схеми оцінювання та стилі викладання. Пристосування до цих відмінностей може стати кривою навчання, але також дає змогу зрозуміти альтернативні підходи до освіти.

Фінансові міркування: Навчання за кордоном може бути дорогим, включаючи плату за навчання, проживання, витрати на проживання та транспортні витрати. Однак стипендії, гранти та можливості роботи неповний робочий день можуть допомогти компенсувати деякі з цих витрат.

Наші люди Наші люди Наші люди

Загалом, навчання за кордоном пропонує унікальний і збагачуючий досвід, який може розширити ваші горизонти, покращити вашу освіту та глибоко сформувати ваш особистий і професійний розвиток
».