Перейти до основного вмісту

Кваліфікаційні змагання з Таеквон-До стартували у Луцькому НТУ

24 березня у спорткомплексі Луцького національного технічного університету стартували кваліфікаційні змагання з Таеквон-До, що триватимуть впродовж двох днів. По завершенню старанні учасники семінару (змагання, здобуття нових знань, - ред.) зможуть здобути вищу кваліфікацію.

Розпочався захід з урочистого відкриття, на якому були присутні ректор Луцького НТУ Петро Савчук, президент Волинської федерації з Таеквон-До ІТФ Олександр Кінах та віце-президент Каріна Кінах.

Спершу присутні, піднявши праву руку, зачитали клятву єдиноборства. Опісля Олександр Кінах подякував адміністрації вишу за сприяння розвитку спорту і зазначив, що спорткомплекс знаходиться у дуже гарному стані.

Своєю чергою, ректор Петро Савчук, який свого часу теж займався єдиноборствами, додав: «Мені приємно, що у стінах нашого університету ми підтримуємо та пропагуємо не лише командні види спорту, але й індивідуальні, зокрема, Таеквон-До. Це саме той спорт, у якому ви можете досягнути  вершин. У нашому університеті з минулого року відкрита спеціальність «Фізична культура». Тож, якщо ви будете наполегливими, розвиватимете свою майстерність, в перспективі зможете стати студентами Луцького НТУ та за нашої підтримки стати успішними спортсменами. Хочу побажати вам здоровя, старанності, наполегливості та, звісно, перемог».

Каріна Кінах по завершенню урочистостей зазначила, що у стінах вишу неодноразово відбувалися різноманітні показові семінари. Ба більше, президент Волинської федерації з Таеквон-До ІТФ Олександр Кінах проводить у спорткомплексі індивідуальні заняття. Спортсменка розповіла з якою метою тривають кваліфікаційні змагання: «Сьогодні учасники боротимуться з собою, зі своїми страхами. Якщо вони, прислухаючись до свого тренера, зможуть це зробити – отримають нові знання та кваліфікацію. Зокрема, продовж 24 березня вони здобуватимуть знання, а вже 24 березня здаватимуть іспити. Є певні вимоги, які учасники повинні виконати: певні рухи, блоки, удари. Наприклад, розбивання дошок, стрибкова техніка, удари з розворотом».

Також спортсменка, яка, до слова, 24 роки займається цим видом спорту та здобула титул Бо Сабом, пояснила, що означають кольорові пояси: «Вони є не просто так. Першою чергою, це візуальна видимість досягнень. Є градація, 10 поясів, відповідно кожен з них – це нова сходинка знань. Найнижчий пояс – це, звичайно, білий. Він символізує чистий аркуш паперу, відсутність знань. Наступний колір жовтий - земля, в яку кидається зернятко, база, початок. Далі зелений колір – це рослинка, яка проросла з зернятка, тобто розвиток спортсмена. Наступний синій колір неба – прагнення до майстерності, рослинка, яка з часом стане могутнім дубом, себто ріст до неба. Слідом червоний пояс – символ небезпеки. Варто бути обачним з суперником, адже це людина, яка здобула техніку, але не завжди знає коли її використовувати. І наступний пояс – чорний, протилежність білому, людина, яка має високі знання, сильна духом, не боїться сил зла, вона є зразком для інших. На формах спортсменів з цим поясом є обшивка, це для привернення уваги. Є ще додаткова обшивка зверху на рукавах та штанах. Це означає, що перед вами інструктор міжнародного класу з титулом Сабом Ніке. Він має право викладати майстер-класи по всьому світу, в той час коли спортсмени з титулом Бо Сабом можуть бути інструкторами в межах однієї країни, або ж асистентами інструкторів міжнародного класу».

Отож, бажаємо молодим спортсменам успіхів у досягненні цілей та майбутніх перемог.

 


 

Олександра Містюк, інформаційний відділ Луцького НТУ (більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...)