ДП «Волинський військовий лісгосп» та Луцький національний технічний університет плідно співпрацюють з метою якісної підготовки фахівців-лісівників, що дає змогу майбутнім лісівникам отримати реальний досвід у галузі лісового господарства.

Лісгосп надає обладнання для проведення занять, що дозволяє студентам познайомитися з сучасними технологіями та методами роботи в лісовому господарстві. Директор лісгоспу Віктор Максимчук є головою екзаменаційної комісії із захисту випускних кваліфікаційних робіт освітньої програми «Лісове господарство» ступеня вищої освіти «бакалавр».

Лісове господарство

Головний інженер Віктор Барчук працює за сумісництвом на кафедрі лісового господарства ЛНТУ, де він передає свій досвід майбутнім лісівникам.

Процес навчання також включає дуальну форму освіти, яку обрав працівник лісгоспу Микола Зінкевич, що навчається на освітньо-професійній програмі «Лісове господарство» ступеня вищої освіти «магістр».

Лісове господарство

Тому, закономірно, що під час навчальної експедиції студенти-лісівники та їхні наставники відвідали лісогосподарські угіддя лісгоспу. В Бережницькому лісництві ДП «Волинський військовий лісгосп» відбулося садіння лісових культур за участю здобувачів вищої освіти та викладацького складу ЛНТУ. Не просто садіння лісу, а повноцінне навчальне заняття з дисципліни «Лісові культури».

Інженер лісгоспу Сергій Семенюк розповів здобувачам освіти технологічні аспекти висаджування лісових культур, зупинившись на попередній підготовці ґрунту, вимогах до садивного матеріалу, виборі деревних порід в залежності від типу лісорослинних умов, типах та способах змішування деревних порід, зокрема введення в насадження сосни звичайної берези повислої, догляді за лісовими культурами до їх зімкнення.

Лісове господарство

Детально технологію садіння з використанням меча Колесова показав лісничий Богдан Давидюк, який наголосив на необхідності правильного розміщення кореневої шийки та щільного затиснення рослини під час посадки. Розбившись на групи по дві людини студенти, викладачі та фахівці лісгоспу провели садіння лісових культур на підготовлених ділянках.

Лісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарствоЛісове господарство

Завершивши роботу, учасники експедиції мали можливість насолодитися красою природи та відпочити у рекреаційній зоні на річці Стохід, що дозволило студентам краще зрозуміти значення лісової рекреації та її вплив на збереження природних екосистем.

Лісове господарство

Такі заходи сприяють формуванню у студентів не лише професійних навичок, а й глибокого розуміння важливості збалансованого підходу до ведення лісового господарства, що включає охорону природи, відтворення лісів та створення умов для відпочинку та оздоровлення людей.

Майбутні лісівники отримують не лише теоретичні знання, але й практичний досвід, який є незамінним для їх майбутньої професійної діяльності.

Кафедра лісового господарства