ЛІТО І НАУКА – ЦЕ ЦІКАВО!

Літні канікули – не тільки час для відпочинку, але й для пізнання нового. Цьогоріч у Луцькому національному технічному університеті на кафедрі матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування започатковано літню наукову школу для школярів молодших та середніх класів «Юний дослідник».

На запрошення відгукнулися діти від семи до тринадцяти років. Однак, незважаючи на різницю у віці, всім було цікаво. Старші школярі мали можливість поділитися набутими знаннями із молодшими. У маленьких дослідників справжній захват викликала можливість самостійно проводити досліди, отримати гази, осади, червону та синю «кров», виростити дракончиків та загадати бажання джину, який живе в одній із колб хімічної лабораторії.

Запросила старших учнів до занять у секції матеріалознавства Малої академії наук її керівник – кандидат технічних наук, доцент кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування Ольга Гулай. Заняття мають дослідно-експериментальне спрямування, що дозволяє виконувати велику кількість дослідів, які недоступні в школі. А найрозумніші та наполегливі «малі академіки», провівши власне наукове дослідження, мають можливість брати участь у різноманітних українських та міжнародних конкурсах.

Отож, навіть улітку можна цікаво та весело навчатися. А зерна науки в дитячих голівках допоможуть школярам із майбутнім самовизначенням та університету із залученням здібних та допитливих абітурієнтів!

Ольга Гулай,
доцент кафедри матеріалознавства
та пластичного формування конструкцій машинобудування