Для ЛНТУ передали новенький мікроскоп, аби власні дослідження могли проводити юні матеріалознавці – вихованці Волинської обласної Малої академії наук.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН

Секцію матеріалознавства на базі ЛНТУ проводять уже шостий рік поспіль. Раніше її відвідували старші школярі, але тепер сюди ходять і зовсім юні учні. Наймолодшу групу відвідують учні п’ятих-шостих класів, які приводять із собою ще молодших друзів.

«Ми маємо можливість виховати науковців з такого маленького віку, показати їм, як працює наука, та закласти в них дослідницький інтерес. У нас немає нудних домашніх завдань, ми постійно спілкуємося, працюємо у команді, тому часто діти з різних шкіл знаходять друзів за інтересами. Коли ці дітки підростуть, ми намагатимемося робити з ними наукові роботи», – розповіла професор ЛНТУ та керівник секції матеріалознавства Ольга Гулай.

Мала академія наук, зауважує науковиця, має постійну підтримку Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», зокрема благодійники надають канцтовари, реактиви, а сьогодні надали мікроскоп, завдяки яким, юні науковці досліджуватимуть кристали.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН

Ректор ЛНТУ Ірина Вахович наголошує, що для того, аби розвивати економіку країни, потрібні інновації, а щоби створювати ці інновації, потрібні люди й відповідне середовище для них.

«Наших дітей потрібно змалку привчати до науки. В ЛНТУ ми реалізовуємо концепцію «Дитячого університету». Вже з другого класу дітки займаються дослідами, відповідно уже формуються як майбутні науковці. Однак і досвідчені науковці і юні дослідники потребують певного обладнання, щоб це робити. Нині країна не має достатніх фінансових ресурсів для обладнання та наукових досліджень. Розуміючи важливість розвитку наукового потенціалу молоді, у низці проєктів нам допомагає Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Тому я дуже дякую за таку підтримку», - зауважила Ірина Вахович.

МАНМАНМАНМАНМАНМАН

Одночасно, голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода зауважує, що проєкт «Дитячий університет» дуже важливий для розвитку юних науковців: «Ми бачимо, з яким захватом діти відвідують гуртки. Дуже приємно бачити ці спраглі до знань очі. Тому Фонд Ігоря «Палиці «Тільки разом долучився до цього проєкту. «Дитячий університет» відбуватиметься протягом року. Усі матеріали та обладнання, які потрібні дітям для проведення занять, будуть забезпечуватися Фондом. Щиро віримо, що в майбутньому ці діти будуть винахідниками, науковцями або ж лікарями, які прославлять Україну в усьому світі», - сказала Катерина Шкльода.

Школярі одразу зацікавилися новим обладнанням, яке тепер власноруч зможуть використовувати у своєму навчанні та у наукових дослідженнях й продемонстрували уже набуті вміння у матеріалознавстві.

МАНМАНМАНМАНМАНМАНМАН