Перейти до основного вмісту

ЛНТУ - серед 5-ти ЗВО в Україні, яким буде надана безпосередня підтримка у створенні Енерго-Інноваційних Хабів.

Енергетика

Конкурсний  відбір закладів вищої освіти України для розширення мережі Енерго-Інноваційних Хабів проводився в рамках реалізації проєкту «Розбудова експертних центрів з відновлення України на базі Енерго-Інноваційних Хабів», що впроваджується Громадською організацією «Школа Енергоефективності», на замовлення компоненту «Професійні кваліфікації» в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» (FEER), що реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Загалом на участь у Конкурсному відборі були подані 17 заявок від ЗВО з 14 областей України.

Серед ЗВО-переможців:

  • Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (м. Київ)
  • Луцький національний технічний університет (м. Луцьк)
  • Національний університет «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя)
  • Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв)
  • Сумський національний аграрний університет (м. Суми)

Організатори та члени Конкурсної комісії під час оцінки отриманих заявок побачили значний рівень вмотивованості, бажання змінюватися та робити свій внесок в енергоефективну трансформацію України!

Важливо зазначити, що мета проекту: створення Енерго-інноваційних Хабів – платформи для взаємодії представників бізнесу, вищих навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, закладів середньої загальної освіти, з метою створення інноваційної моделі підготовки кваліфікованих спеціалістів в сфері енергоефективності.

Основне завдання - започаткувати на базі Енерго-інноваційних Хабів інноваційну модель співпраці між цільовими аудиторіями проєкту з метою підготовки кваліфікованих спеціалістів в сфері ЕЕ.

«Наша країна потребує кардинальної перебудови й відновлення, де енергоефективність займає чи не ключову роль, оскільки енергія є рушієм усіх процесів і перетворень. Процеси перебудови й відновлення потребують великої кількості фахівців: науковців, викладачів, інженерів, проєктувальників, монтажників, наладчиків, що особливо стало відчутним на тлі військової агресії та руйнування об’єктів критичної інфраструктури», - зазначають організатори відбору.