Перейти до основного вмісту

Луцький національний технічний університет щороку підвищує свої показники ефективності та престижності у міжнародних та українських рейтингах. Цьогоріч війна в Україні вплинула на усі процеси, які відбуваються в нашій державі. Нові надзвичайно складні виклики постали й перед сферою освіти та науки України, місія із вирішення яких, нині покладена на кожного з нас.

ЛНТУ сьогодні знаходиться у тилу, ми – у відносній безпеці і намагаємося використовувати цю можливість та робити максимум задля підтримки науковців, освітян, а головне – допомагати нашій українській молоді здобувати якісну освіту і утверджуватися в житті, знаходити своє місце у великому світі можливостей.

Про наші здобутки свідчать результати різноманітних рейтингів. Так, за результатами кількох міжнародних академічних рейтингів, ЛНТУ за останній рік піднявся на кілька сходинок угору за кожним критерієм.

рейтинги

 

Позиції Луцького національного технічного університету міжнародних та вітчизняних рейтингах

 

 Міжнародний рейтинг університетів QS EECA University Rankings 2022

251-300 серед університетів Європи!

ТОП-15 найкращих університетів України!

QS World University Rankings вважається одним з найбільш впливових глобальних рейтингів університетів, який розроблено в 2004 році Quacquarelli Symonds спільно з британським виданням Times Higher Education.

Рейтинг оцінює університети за наступними показниками:

- репутація в академічному середовищі (40 %);

- цитованість наукових публікацій представників університету (20 %);

- співвідношення кількості викладачів і студентів (20 %);

- ставлення роботодавців до випускників (10 %);

- відносна чисельність іноземних викладачів і студентів (по 5 %).

Ці показники охоплюють ключові стратегічні місії університетів світового значення, за які вони відповідають перед учасниками процесу: академічною спільнотою, роботодавцями, учнями та їх батьками. Щорічно в дослідженні оцінюються понад 2500 вищих навчальних закладів по всьому світу. За його підсумками складається рейтинг 500 найкращих університетів світу.

Ми потрапили у топ 300 найкращих університетів країн Східної Європи та Центральної Азії!

Більше того, з 41 українських університетів ми - у топ 15.

Найвище оцінені показники ЛНТУ у співвідношенні науково-педагогічного складу та студентів, академічна репутація, репутація серед роботодавців.

рейтинги

 

Міжнародний рейтинг університетів U-Multirank — 2022 World University Rankings

ТОП-45 кращих університетів України!

U-Multirank - один із найбільш глобальних рейтингів університетів, який був прийнятий Європейським Союзом в Дубліні. Основною метою U-Multirank є формування об'єктивного уявлення про різні сфери діяльності вузів. Рейтинг є унікальною базою даних провідних університетів світу.

U-Multirank – інтерактивний інструмент забезпечення прозорості вищої освіти, що пропонує альтернативний підхід до порівняння діяльності закладів у багатовимірних показниках та забезпечує цілісну систему перевірки надійності інституційних даних.

Інформація ЗВО представлена за п’ятьма категоріями: навчання і викладання, дослідження, трансфер знань, міжнародна орієнтація та регіональна співпраця.

Університет прорейтинговано в цілому, а також 6 спеціальностей: «Агроінженерія», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Економіка», «Будівництво та цивільна інженерія», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Соціальне забезпечення».

Ми є учасником рейтингу U-Multirank ще з 2019 року та з тих пір піднялися на 5 позицій. ЛНТУ отримав високі оцінки згідно з представленими критеріями та зарекомендував себе як престижний, конкурентний університет.

рейтинги

 

Міжнародний рейтинг університетів Ranking Web of Universities 2022 (Webometrics)

ТОП-50 кращих університетів України!

Рейтинг Webometrics (Webometrics Ranking of World Universities) являє собою глобальний індикатор науково-дослідницької діяльності вузів в Інтернеті і ґрунтується на аналізі офіційних веб-сайтів навчальних закладів.

В основу рейтингу покладено чотири основні критерії, що враховують веб-дані домену ЗВО (кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, що відповідає його значущості):

Visibility (Видимість 50 %) визначається через Impact (Вплив) — загальну кількість всіх зовнішніх посилань, які отримує університет від третіх осіб (цитованість сторінок веб-сайтів).

Presence (Присутність 5%) визначається через загальну кількість розміщених веб-сторінок, включаючи «багаті» файли, наприклад PDF, на основному веб-домені та на всіх піддоменах і каталогах університету.

Transparency (Прозорість 10%) дає оцінку цитованості наукових публікацій, тобто відкритість, актуальність та значущість наукової діяльності університету. Враховуються дані зі загальнодоступних інституційних профілів Google Scholar Citations.

Excellence (Висока якість 35%) обчислюється кількість наукових робіт, опублікованих у впливових міжнародних журналах. Індикатор обмежують підрахунком публікацій, які входять у перші 10 % найбільш цитованих у  відповідних галузях науки. Відомості надаються дослідницькою лабораторією SCImago.

Аналізуючи показники попереднього рейтингування та оновлені показники згідно з вищезгаданими критеріями варто зазначити, що ЛНТУ значно покращив позицію в рейтингу і піднявся з 51 місця на 47 місце, а згодом й на 46 місце.

рейтинги

 

Міжнародний рейтинг TRANSPARENT RANKING: Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles

60 місце із 96 ЗВО України!

За даними липневого випуску 2022 року рейтингу цитованості провідних вчених у профілях Google Scholar - Transparent ranking: Top Universities by Citations in Top Google Scholar profiles - Луцький національний технічний університет посів 3112 місце із 5011 ЗВО світу зі значенням цитувань у майже 11 тисяч.

З-поміж закладів вищої освіти України ЛНТУ посів 60 місце, таким чином піднявшись у рейтингу одразу на 23 сходинки, відповідно до попередніх показників у січні 2022 року. Загалом у рейтингу представлені 96 українських ЗВО.

рейтингирейтинги

 

Міжнародний рейтинг університетів за популярністю в Інтернеті (Uni Rank University Ranking)

76 позиція серед університетів України!

Uni Rank є провідним міжнародним каталогом вищої освіти та пошуковою системою, що містить огляди та рейтинги майже 14000 офіційно визнаних університетів і коледжів у 200 країнах.

Мета Uni Rank University Ranking – забезпечити приблизний глобальний рейтинг світових університетів і коледжів, заснований на їхній веб-присутності та популярності з точки зору прогнозованого трафіку, довіри / авторитету та якість посилальної популярності. Особливо це спрямоване на те, щоб допомогти іноземним студентам і викладачам зрозуміти, наскільки популярним є певний вищий навчальний заклад в іншій країні.

Поточний Uni Rank University Ranking заснований на алгоритмі, що включає 5 неупереджених і незалежних веб-метрик, які беруться з 4 різних джерел веб-розвідки.

Індикатори:

-рівень відвідуваності сайту університету;

-кількість активних сторінок;

-показники метрики потоку;

-кількість унікальних відвідувачів;

-перегляди сторінок на сайті вузу з мобільних пристроїв і ПК користувачів.

рейтинги

Uni Rank University Ranking (Universities on Social Media) проводить рейтинг університетів за присутності у соціальних мережах.

Мета Uni Rank University Ranking on Social Media – визначити індекс популярності кожного університету в соціальних мережах на основі загального числа підписників, кількості вподобань, коментарів:

Facebook:  83 місце із 146 ЗВО України
Instagram: 74 місце із 113 ЗВО України
YouTube: 116 місце із 132 ЗВО України

Міжнародний рейтинг українських закладів вищої освіти «Топ-200 Україна 2022»

ТОП-60 серед університетів України!

Порівняно з минулим роком, у 2022 році ЛНТУ піднявся вище на понад 10 позицій та увійшов у ТОП-60 провідних університетів України, посівши 57 місце.

ЛНТУ є учасником низки впливових міжнародних організацій:

- International Association of Universities
- The Eastern-European University Network
 - British Council
- American Councils
- AIESEC
- Council of Germans in Ukraine
- East European Cluster
- Peace Corps
- World Higher Education Database
- The Institute for International Academic and Scientific Cooperation (IIASC)

У жовтні 2022 року планується офіційне підписання Великої Хартії Університетів (Magna Charta) у Болоньї. Це надзвичайно важлива подія для нашого університету, адже саме Велика Хартія Університетів дає можливість бути частиною європейської наукової спільноти, реалізовувати єдині цінності й традиції задля забезпечення розвитку освіти та інноваційного руху у світі.

Крім того, ЛНТУ перебуває уже на фінальній стадії вступу до European University Association. Це організація, що об'єднує понад 850 навчальних закладів з 47 країн. В рамках асоціації здійснюється співпраця та обмін інформацією, а також проведення спільних дослідницьких проєктів.

Водночас, ЛНТУ має більше 100 партнерів серед іноземних ЗВО із понад 25 країн світу. Це відкриває додаткові можливості для студентів щодо здобуття освіти найвищої якості, а також сприяє розвитку науковців і педагогів, які обмінюються досвідом із колегами з різних країн світу.

Ми пишаємося тим, що нашу працю гідно оцінюють на міжнародній арені та запрошують до співпраці передові ЗВО світу і Європи. Результати рейтингування дають  впевненість у тому, що ми рухаємося у правильному напрямку, у напрямку розвитку, інтелектуального зростання та вдосконалення системи освіти й науки, у напрямку розбудови успішної, конкурентної країни з її найбільшою цінністю – талановитою, перспективною та щасливою молоддю.

Ми пропонуємо широкий вибір спеціальностей за усіма найбільш пріоритетними напрямками, створюємо найкращі умови для навчання і завжди відкриті до співпраці із випускниками!

З вірою у ЗСУ, обирай ЛНТУ!

Приймальна комісія: 0965438989

Ми у соцмережах:

Фейсбук:https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity

Інстаграм:https://instagram.com/lntu_lutsk?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Телеграм:https://t.me/lntu_lutsk

Чат-бот:https://t.me/VseProVstup_bot

ТікТок:https://vm.tiktok.com/ZMNmXgvme/