Чотирнадцять найкращих студентів-правників, які представляли Луцький національний технічний університет та ВНУ ім..Лесі Українки, мали чотириденну екскурсію Києвом з 25 по 28 серпня. Ерік Путціг, лектор-волонтер зі США, обрав студентів на основі їхньої успішності на своєму курсі «Законотворчість для демократичного врядування» і, як і багато інших студентів, був у Києві вперше.

професор

Студенти ЛНТУ та ВНУ з американським викладачем-волонтером Еріком Путцігом перед Андріївською церквою

У перший день група відвідала чотирнадцять історичних пам’яток і кожен студент відповідав за проведення лекції про значення визначного місця. Юрій Войтович (ВНУ; презентація про Національний академічний театр опери та балету України ім.. Т. Г. Шевченка) та Оксана Іранек (ЛНТУ; презентація про Майдан Незалежності) отримали нагороди за свої чудові презентації.

Юрій Войтович (ВНУ) та Оксана Іранек (ЛНТУ) отримали нагороди за презентації

Під час відвідин прекрасного Михайлівського золотоверхого монастиря група опинилася в епіцентрі військового похорону Владислава Онищенка, «поета», який віддав своє життя за українську свободу у віці 21 року.  Група мовчки, шанобливо залишилася до кінця панахиди і вислухала глибоку проповідь про жертовність і свободу від старшого священика.

Того ж вечора вони із задоволенням відвідали виставку знищеної російської військової зброї на знаменитій вулиці Хрещатик.  Ерік Путціг сказав: «Я з нетерпінням чекаю того дня, коли хвиля демократії знищить всю російську зброю війни».

професор

«Єдиний хороший російський танк - це знищений російський танкДуже шкода, що Володимир Путін не був всередині нього", - Ерік Путціг, запрошений лектор зі США.

Другого дня учасники досліджували історичний район Подолу, а на третій день відвідали величний монумент «Батьківщина-мати», здійснили 5-кілометрову прогулянку вздовж мальовничого Дніпра та відпочили на «Скляному мосту», звідки відкривається вражаючий вид на місто.

Щовечора всі члени групи насолоджувалися колективними святкуваннями. Найголовніше, що студенти та їхній викладач поїхали з Києва з більш глибоким розумінням багатства української культури та історії, а також її належного місця серед цивілізованих демократичних націй.

«Сподіваюся, що зможу знову викладати свій новий курс «Демократія» та реконфігурований курс «Законодавство» студентам ВНУ та ЛНТУ», - наголошує лектор-волонтер.

професор

Наприкінці поїздки студенти «посвятили» свого викладача в лицарі та вручили йому традиційний титул «Гетьман» групи, а булава тепер зберігається у його вітальні в Луцьку.