26 листопада, згідно з графіком роботи Екзаменаційної комісії, на кафедрі екології стартували захисти кваліфікаційних робіт магістра. Вісім перших студентів пройшли підсумкову атестацію для підтвердження свого права отримати диплом магістра з екології у формі публічного захисту кваліфікаційної роботи.

екологія

Захисти кваліфікаційних робіт магістрів цьогоріч відбувалися у непростих умовах: відключення світла та перебої в роботі зв’язку, очно-дистанційна робота Екзаменаційної комісії, загроза повітряних тривог… Але ми долаємо ці виклики разом з усією Україною і продовжуємо навчання: якісно, дружно та з максимальною підтримкою наших студентів…

У зв’язку з військовим станом частина здобувачів перебуває за межами нашої держави, але в університеті створені умови для продовження їх навчання в дистанційному форматі: саме так захищала свою кваліфікаційну роботу магістерка кафедри екології Мар’яна Велесюк, яка перебуває у США, в Каліфорнії, за однією з програм міжнародного обміну.

екологіяекологія

Дистанційно доєднався до процедури захисту і Голова екзаменаційної комісії, професор Іван Платонович Ковальчук, д. геогр. н., завідувач кафедри геодезії та картографії Національного університету біоресурсів та природокористування (м. Київ). Та не просто доєднався, а активно модерував засідання комісії, в складі якої працювали доценти кафедри Ірина Мисковець, Сергій Панькевич та Сергій Бондарчук. До обговорення результатів долучилися усі викладачі кафедри, наукові керівники здобувачів та самі студенти.

екологіяекологіяекологіяекологія

Отже, інтернет-технології поєднали в режимі реального часу наш Луцьк, Київ та сонячну Каліфорнію, а студенти-екологи доповіли результати своїх дослідницьких розробок: тематика робіт стосувалася проблем екологізації виробництва та розвитку природоохоронних територій, вивчення наслідків змін клімату та розробки екологічних прикладних веб-ресурсів, поширення інвазивних видів на Волині та шляхів подолання цієї загрози… Цікаві роботи, багато питань і жвава дискусія – традиційний формат захистів кафедри екології не було порушено і цього року.

На завершення заходу приємна несподіванка чекала на студентку гр. ЕОСм-21 Анну Дахнюк: їй було вручено нагороду – диплом Луцького національного технічного університету, затверджений підписом ректорки нашого вишу Ірини Вахович, яким в ЗВО відзначили участь здобувачки у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт студентів з спеціальності 101 «Екологія» (на жаль, у цьому році другий етап конкурсу, до якого вийшли здобувачі кафедри в минулому році, не відбувся через війну).

Так ми навчаємося, продовжуємо наукові дослідження та здобуваємо знання, з якими йдемо до праці і до майбутньої перемоги!

екологіяекологіяекологія

Кафедра екології