Перейти до основного вмісту

Луцькі та польські науковці ділилися досвідом щодо сучасних тенденцій в галузі електромобільності

Науковці Луцького національного технічного університету зустрілися із польськими колегами з інституту електротехніки (Варшава), аби поділитися досвідом та обговорити сучасні тенденції в галузі розвитку електромобільності.

Варто зазначити, що тематичний семінар став продовженням співпраці двох закладів, а приїзд польських науковців – відповідь на візит викладачів Луцького НТУ до Варшави, що відбувся раніше.

Привітав учасників круглого столу проректор із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Сергій Шимчук. Він зазначив, що перед офіційним засіданням, колегам із Польщі провели екскурсію університетом, аби вони мали нагоду ознайомитися із матеріально-технічним забезпеченням закладу, а відтак, отримати  підґрунтя для подальшого спільного обговорення.

«Щиро раді вітати вас у Луцькому НТУ. Радіємо, що ви змогли доєднатися до участі в семінарі і ми можемо обговорити важливі і цікаві питання в галузі електромобільності та подискутувати. Сьогодні ми продемонстрували вам наші наукові напрямки в сфері енергетики і готові знаходити точки дотику у співпраці», - зазначив проректор.

Своєю чергою, директор інституту електротехніки (IEL, Варшава) Яцек Щот подякував за чергову можливість побувати у Луцькому НТУ і здійснити спільні напрацювання.

«Щиро радий, що ми можемо сьогодні обговорити ті справи, в яких можемо разом працювати і в Польщі і в Україні. Багато років тому, коли я побував тут вперше, побачив, що ви маєте великий потенціал, і передусім в людях, бо тут працюють ентузіасти, які люблять свою роботу. Сьогодні ми приїхали побачити, що можемо робити разом, що обговорити і реалізувати, аби Польща і Україна могли показати світу, яких вершин можна досягнути у співпраці», - мовив Яцек Щот.

Згодом, присутні продемонстрували презентації щодо напрацювань, які є в обох закладах та розповіли про наукові здобутки в сфері електромобільності. Зокрема, Вальдемар Румінські (IEL) розповів про сучасні тенденції розвитку електромобільності в містах. Його доповідь стосувалася пасажирських, транспортних та громадських ТЗ з нульовими викидами, а також прикладів проектів, що реалізуються в Електротехнічному інституті.

Начальник відділу силової електроніки та електротранспорту (IEL) Марчин Парчомюк розповів про інноваційні системи двигуна та накопичення енергії на борту електромобілів: акумуляторні системи; супер конденсатори; водородні паливні елементи. Крім того, доповідачі ділилися власними напрацюваннями та досвідом щодо можливостей співпраці з іншими науково-дослідними центрами та промисловістю; говорили про нові можливості використання високотемпературних надпровідників в електромобільності та методології проведення процесу запровадження електромобілів для ринків ЄС.

Представники Луцького НТУ, натомість, розповіли про наукові здобутки у напрямку розвитку електромобільності, модернізації та розвитку електричних систем та мереж й впровадження систем безпеки та зв’язку в контексті SmartCity. Зокрема, до виступів та обговорень долучилися завідувач кафедри електроніки та телекомунікацій Луцького НТУ Валентин Заблоцький, завідувач кафедри прикладної механіки Луцького НТУ Дмитро Сомов та представники профільних кафедр.

Варто зазначити, що семінар покликаний висвітлити актуальні питання щодо впровадження електромобільності у містах України та розвиток системи «Розумне місто» з огляду на європейський досвід.

Електромобільність є одним з напрямів перспективного розвитку, чинником інновацій та інвестицій. Україна два роки поспіль потрапляє в топ-10 країн світу за темпами розвитку ринку електромобілів. Зміна клімату, погіршення екології і забруднення навколишнього середовища – це неминучі проблеми, які вимагають активного та оперативного вирішення. Відповідно до Паризької угоди з клімату, яка офіційно набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачено обмеження глобального потепління в межах 2оС. Таким чином, актуальним завданням є розвиток та запровадження електромобільності, яке сприяє вирішенню питання щодо боротьби зі зміною клімату, а також поліпшенню якості повітря в міських умовах.

Розумне місто – це єдина система, в якій органічно взаємопов'язані міські комунікації, інформаційні технології передачі даних. Інтеграція інформаційних технологій та систем безпеки в інфраструктуру сучасного міста є надзвичайно актуальною задачею. Система розумного міста функціонує за рахунок безперервної обробки та поновлення даних, що надходять з інформаційних каналів. Важливо, що за допомогою кінцевих пристроїв, об'єднаних сучасними комунікаційними технологіями, можна збирати дані практично в режимі реального часу, а це дозволяє максимально оперативно і ефективно вирішувати завдання міського благоустрою та безпеки.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ