Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ долучився до Міжнародних змагань з пожежно-прикладного спорту

В обласному центрі Волині на стадіоні «Авангард» відбуваються XXXII Міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежних - героїв Чорнобиля. За звання кращих боротимуться рятувальники із 7 країн.

До офіційного відкриття заходу долучилися й ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук та колектив і студенти кафедри цивільної безпеки.

Розпочався захід із театралізованого прологу «Герої, які врятували світ». Супроводжувалося дійство музикою у виконанні військового оркестру.

 «Аварія на Чорнобильській атомній станції, потужний вибух, вогонь, дим, сирени пожежних автомобілів… На зустріч атомному дияволу вийшли пожежники, ті перші, які закрили собою не тільки жителів Прип’яті, але й усю Європу, увесь світ. Вони не злякалися смертельної небезпеки, боролися з вогнем у ядерному пеклі, але вода проти ядерної стихії безсила, нейтрони та гамма-промені водою не загасиш. Відкритий реактор, а зверху над його смертоносним радіаційним диханням, на величезній висоті, метушилися постаті. З тріском палала вся площина покрівлі, навкруги разом із вогнем вирував задушливий отруйний дим, що виїдав очі. Киплячий вітер пропалював чоботи, в’їдався в шкіру… було неймовірно спекотно. Так земля завогнилася і стала наріжна, як атом. Ми не знали про це, молоді оборонці життя…», - додали ведучі заходу.

33 роки минуло від часу страшної аварії, що стала болем не лише для України, а й для світу. Тож, присутні вшанували пам’ять тих оборонців-пожежників, які першими прибули на місце аварії на Чорнобильській АЕС. У пам’ять про них, в небо випустили 28 повітряних кульок.

Згодом до слова запросили першого заступника голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-лейтенанта Служби цивільного захисту Олега Мельчуцького: «Ця щорічна традиція допомагає нам зберігати пам’ять про подвиг справжніх героїв, про їхню самопожертву, яка врятувала світ від полум’я Чорнобиля. Мені приємно сьогодні бути тут і бачити таке широке представництво іноземних делегацій. Хочу висловити слова глибокої вдячності за підтримку пожежно-прикладного спорту і в цілому підтримку України».

Своєю чергою, голова Волинської ОДА Олександр Савченко додав: «Княжа Волинь з кожним роком набирає більше обертів, адже окрім сьогоднішніх змагань, в області влітку відбудеться Ліга чемпіонів Європи з легкої атлетики. Ми стаємо популярнішими, бо Волинь завжди рада представити себе достойно і гідно прийняти гостей. Я не сумніваюся у тому, що переможе дружба, але попереду буде волинська затята, професійна команда. Так, як ми 5 років тому одні з перших пішли захищати наші кордони, так і сьогодні наші пожежні щодня утримують прекрасну екологічно-чисту Волинь, рятують від пожеж, палаючих торфів та лісів. Я хочу, щоб сьогодні мужні, патріотичні, героїчні пожежні показали всю свою здатність до перемоги».

«Ми раді вітати вас на волинській землі, хочемо побажати успіхів у змаганнях, щоб вони запам’яталися на довго нашою гостинністю та привітністю. Волинь завжди славиться спортивними здобутками, тож хочу побажати вам їх і сьогодні і на майбутнє», - наголосив заступник голови Волинської облради Роман Карпюк.

 

Із вітальним словом виступив міністр МНС України 2002-2005 років, президент федерації пожежно-прикладного спорту України, віце-президент Міжнародної спортивної федерації пожежних та рятувальників Григорій Рева: «Дійсно Герої не вмирають і служба ДСНС, пожежна охорона, протягом уже 32 років віддає шану і повагу тим, хто врятував світ від планетарної катастрофи. Сьогодні це не тільки змагання, а підготовка до дій за призначеннями, адже це не заради спорту, а задля підготовки пожежних рятувальників для порятунку людей».

Своєю чергою, ректор Луцького НТУ Петро Савчук зауважив, що університет дотичний до підготовки фахівців у галузі цивільної безпеки, у перспективі – відкриття спеціальності «Пожежна безпека».

«Дуже приємно, що на Волині є така давня традиція – Міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту. В нашому університету також відбувається підготовка фахівців у цій галузі за напрямком «Цивільна безпека». Крім того в нас є військова кафедра, тому ми виношуємо у перспективі відкриття спеціальності «Пожежна безпека». Тому я думаю у нас все буде добре і ми будемо розвиватися», - додав ректор.

Прийшли підтримати збірну команду Волині студенти та професорсько-викладацький склад кафедри цивільної безпеки Луцького НТУ.

«Захід в Луцьку відбувається уже не вперше і він досить важливий для України. Це високий рівень змагань, а Луцький НТУ  і особливо кафедра цивільної безпеки тісно співпрацює з управлінням ДСНС області, ми є учасниками олімпіади з безпеки життєдіяльності, яка традиційно проходить у ЗВО. Тому сьогодні ми прийшли підтримати нашу волинську команду і таким чином показати, що кафедра солідарна зі спортсменами. Є серед наших студентів також спортсмени, але сьогодні вони не беруть участі, бо ще не мають такого високого рівня підготовки, натомість до сьогоднішніх змагань допускають справжніх асів», - розповідає завідувач кафедри цивільної безпеки Ігор Андрощук.

Загалом участь у змаганнях взяли збірні команди із 7 країн, зокрема, Республіки Білорусь, Болгарії, Литви, Казахстану, Модови, Чехії та України. У складі української збірної виступили: команда ГУ ДСНС України у Рівненській області; команда ГУ ДСНС України у Києві; команда ГУ ДСНС у Чернігівській області; команда національного університету цивільного захисту України, м. Харків; команда Львівського державного університету безпеки життєдіяльності; команда Черкаського інституту пожежної безпеки імені героїв Чорнобиля; збірна команда ГУ ДНСНС України у Волинській області.

Впродовж двох днів спортсмени долатимуть підйоми по штурмовій драбині у вікно 4-гоповерху учбової башти, пожежну естафету, 100-метрову смугу з перешкодами та здійснюватимуть бойове розгортання від пожежної мотопомпи.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням:

https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1251025128384868