Луцький НТУ долучився до вшанування пам’яті
ліквідаторів аварії на ЧАЕС

До Дня вшанування пам’яті ліквідаторів аварії на ЧАЕС 23 квітня 2014 року студенти факультету екології та приладо-енергетичних систем зустрілися з ліквідаторами аварії – лучанами Валентином Шашкевичем та Віталієм Палюхом.

Організатори зустрічі – кафедра екології Луцького НТУ,  Всеукраїнський Союз ветеранів Афганістану та Чорнобиля та громадський діяч, активіст Дмитро Гегер.

Перед початком лекції про події недалекого минулого і їхні наслідки аудиторія переглянула документальний короткометражний фільм-спогад розвідника-дозиметриста Валерія Стародумова. Реалістичні кадри та повідомлені факти немало збентежили і молодь, і безпосередніх учасників та очевидців аварії.

«Найбільше щеміли покинуті села... Пригадую, скільки доводилось бачити дерев, що повиростали з колись добротних будинків. Ми живемо в часи змін, але яка б система не настала – завжди будьте чесними і бережіть природу», – не приховуючи хвилювань звернувся до студентів Віталій Палюх.

Факультету від імені усіх ліквідаторів аварії було подаровано книгу «Грані подвигу: слово про волинських ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС». Декан факультету екології та приладо-енергетичних систем, доцент Олена Картава та доцент кафедри філософії, політології та права Антоніна Євтодюк висловили щиру вдячність героям.

«Реальність існує незалежно від того, погоджуємося ми з нею чи ні. Як зробити своє життя прекрасним? Прокидатися і бачити сонце. А якщо сонця нема – бачити його в собі», – такою настановою для молоді підбив підсумки зустрічі Дмитро Гегер.

Галина МИКИТЮК