Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ переміг у конкурсі проектів європейської програми «ЕРАЗМУС+»

Луцький національний технічний університет став одним із восьми переможців у конкурсі проектів 2019 року в рамках програми ЄС «ЕРАЗМУС+: Розвиток потенціалу вищої освіти». Про це стало відомо після оголошення результатів виконавчим агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА). 

Загалом на конкурс було відібрано 163 проекти, в тому числі 8 проектів за участі України, які розпочнуть діяльність з кінця осені 2019 р. – початку зими 2020 р. Відомо, що загальний бюджет проектів становить понад 7 150 000 €.

Зокрема, проекти за участю України зосереджені на модернізації освітніх програм у сферах кіберфізичних систем, ерготерапії, розвитку мовних компетентностей вчителів, а також на посилення співпраці закладів вищої освіти з ширшим економічним та соціальним середовищем.

Відтак, Луцький національний технічний університет у партнерстві із Національною металургійною академією України, Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова та Донецьким національним технічним університетом створили проект під назвою «Підвищення ролі вищих навчальних закладів у промисловій трансформації до парадигми промисловості 4.0 покоління в Грузії та Україні».

Як відомо, комплексна промислова трансформація в рамках процесу, який часто називають 4-ою промисловою революцією (або промисловістю 4.0), перешкоджає диспропорція між доступністю відповідних технологій (таких як автоматизація, роботизація, індустріальний інтернет речей та інші інновації) і відсутність досвіду для впровадження сучасних бізнес-моделей.

Вочевидь, проект спрямований на подолання цього розриву шляхом посилення ролі ЗВО України та Грузії у сприянні 4-й промисловій революції шляхом:

  • нарощування потенціалу ЗВО (людських ресурсів та інституційних одиниць);
  • постачання спеціальних курсів управління бізнесом для персоналу промислових підприємств;
  • запуск консультаційних послуг для промислових компаній (великих, малих і середніх підприємств);
  • створення нових навчальних модулів для студентів-магістрів (в тому числі з управління).

За словами одного із співзасновників проекту Миколи Мельничука, у цьому проекті партнери з ЄС надають експертну оцінку зміцненя потенціалу, організовуючи курси з управління бізнесом для персоналу та студентів. Так, комунікація між партнерами відбувається шляхом проведення візитів, виконання навчальних програм та обміну інформацієїю і напрацюваннями.

«В рамках проекту Луцький НТУ отримає фінансовий транш, за який буде закуплено навчально-практичне обладнання для того, аби покращити якість підготовки фахівців та перевести навчання на більш практикоорієнтований рівень.  

Ще одним важливим фактором участі нашого університету у цьому процесі є безцінний досвід, який наші викладачі зможуть перейняти у закордонних партнерів та перенести його у навчальний процес», - зауважує Мельничук.

Так, українські та грузинські партнери розроблятимуть і впроваджуватимуть нові курси для студентів та викладацького складу. Також планують: налагодити співпрацю з підприємствами, проводити практичні дослідження, створити навчальні посібники, проводити заходи для розповсюдження інформації. Тривалість проекту заплановано на три роки.

Олена Третяк, інформаційний відділ Луцького НТУ