Перейти до основного вмісту

ЛУЦЬКИЙ НТУ ВІДВІДАВ ПОСОЛ ІНДІЇ В УКРАЇНІ

24 травня Луцький національний технічний університет відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті.

Зустріч відбулася в рамках робочого візиту Посла на Волинь, мета якого – розширення співпраці України та Індії через культурні, освітні та бізнес-зв’язки.


 

Посол зустрівся з керівництвом Луцького НТУ, обговоривши створення партнерських освітніх та наукових програм між Республікою Індія та Україною. Для Індії цей аспект є дуже важливим, адже приріст населення в країні, як зазначив Манодж Бхарті, сягає щорічно 22 млн осіб і попит на освітні послуги постійно росте. За даними Українського державного центру міжнародної освіти, станом на сьогодні громадяни Республіки Індія займають третє місце за чисельністю іноземних студентів в Україні.

Спілкуючись англійською мовою зі студентами та викладачами технічного університету, Манодж Бхарті розповів про історію та сьогодення його країни. Так, Індія – країна, де зароджувались одні з перших людських цивілізацій, а її населення, за даними 2011 року, становить 1 220 000 000 осіб. Індія складається з 29 штатів, 5 союзних територій і за величиною посідає сьоме місце у світі. Статус офіційної в Індії мають аж 22 мови.

 

 Посол розповів, що індійці – наймолодша нація у світі, адже 65% населення складає молодь до 35 років. Важливу роль у їхньому побуті відіграють духовні практики та вегетаріанський спосіб життя. І хоч країна за свою історію не була причетна до розв’язання будь-яких військових конфліктів, вона має армію, яка займає третє місце в світі за чисельністю та бойовою готовністю.

Манодж Бхарті зазначив, що Індія здобула світове визнання в галузі ІТ, біотехнологій, фармацевтиці, розважальній індустрії. У розвитку економіки країна займає четверту, а за кількістю вчених та інженерів – другу сходинку в світі.

 

 Загалом для студентської молоді ця зустріч була сповнена неочікуваних відкриттів і цікавих фактів.

Ураховуючи досвід міжнародної співпраці Луцького НТУ з європейськими ВНЗ, можна з впевненістю очікувати на такі ж вдалі українсько-індійські освітні проекти з підготовки висококваліфікованих фахівців та подальшої розбудови партнерських відносин з університетами Індії.

Галина Мартинюк