ЛУЦЬКИЙ НТУ ВІДЗНАЧАЄ 50-РІЧЧЯ З ДНЯ ЗАСНУВАННЯ

10 липня 2016 року в Луцьку відбулися заходи, приурочені 50-річчю з дня заснування Луцького національного технічного університету. Дійство розпочалося із молебню у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, на якому були присутні ректор Луцького НТУ Петро Савчук та численні представники професорсько-викладацького складу, випускники, студенти. Опісля богослужіння святкове дійство продовжилось у стінах політеху, який радо та гордо приймав шанованих гостей – почесних випускників. Адже з нагоди ювілейної річниці у фойє головного корпусу Луцького НТУ презентували новостворену Асоціацію випускників.

У 1966 році за клопотанням громадськості та органів місцевої влади був виданий наказ міністра вищої та середньої освіти № 422 від 2 липня «Про організацію в місті Луцьку Волинської області відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту». Для навчання студентів було передано колишнє приміщення середньої школи № 17, що на вул. Радянській, 73 (нині вулиця Винниченка, будівля прокуратури). Відтоді й розпочалася багаторічна наполеглива й ретельна робота над становленням потужної технічної школи на Волині.

Ректор Луцького НТУ – доктор технічних наук, професор Петро Савчук привітав присутніх з ювілеєм. «Мені надзвичайно приємно ділити з усіма вами таку радість. Адже не кожен університет може гордитися тим, що за 50 років існування випустив понад 50 тисяч випускників. Нам важлива ваша присутність і підтримка, бо університет без студентів, без випускників не може мати майбутнього», – зазначив професор у вітальному слові.

До урочистих вітань долучився Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, який вручив ректору Петру Савчуку орден Святого Миколая, побажавши університету подальшого розвитку та усіляких благ.

«Кожен навчальний заклад гордиться своїми випускниками. Асоціація випускників є своєрідним навчальним посібником з історії університету, адже тут можна побачити фото, імена та прізвища людей, які у ньому навчались та досягли успіху», – зазначив під час урочистого відкриття Асоціації випускників Луцького НТУ міський голова Микола Романюк. Зазначимо, що очільник Луцька – серед почесних випускників Луцького НТУ. Він закінчив тодішній Луцький індустріальний інститут 1995 року, здобувши фах економіста.

Випускники Луцького НТУ, які були присутні на святі, щиро вітали рідний виш та ділилися спогадами. Луцький НТУ може пишатися такими студентами, як Леонід Карабан, Євген Дудка, Тарас Яковлев, Олександр Положинський, Тарас Михалик, Галина Конах і ще багатьма іншими особистостями, які працюють на благо Волинської землі та української держави.

Випускник факультету бізнесу 1996 року Роман Михальчук зробив щедрий подарунок рідному університету: з нагоди знаменної дати він подарував лавку на сонячних батареях.

А насамкінець святкування випускники написали послання майбутнім студентам Луцького НТУ. Першим поставив свій підпис міський голова Микола Романюк, і всі охочі мали змогу приєднатися до послання, яке закопали на подвір'ї головного корпусу начальник міського управління капітального будівництва Леонід Карабан та голова студентського самоврядування Луцького НТУ Ірина Гаранчевська.

Галина Микитюк