Перейти до основного вмісту

Луцький НТУ вибудовує багатовекторну співпрацю із Волинською ОДА

Делегація від факультету будівництва і дизайну Луцького НТУ на чолі із ректором ЗВО Петром Савчуком та деканом Олександром Бондарським здійснили робочий візит до Волинської ОДА, де відбулося обговорення реалізації спільних планів та ідей. Йдеться зокрема про втілення креативних проектів у сфері будівництва, архітектури та дизайну на теренах Волинської області.

Про перспективи та плани, до яких Волинська ОДА хоче залучити студентів Луцького НТУ, розповів керівник патронатної служби та радник голови облдержадміністрації Валерій Криворог. Крім того, серед присутніх на зустрічі були директор департаменту містобудування та архітектури Волинської ОДА Микола Томчук, завідувачі кафедр та викладачі факультету будівництва і дизайну.

Передусім Валерій Криворог розповів, що на Волині планується створення індустріального парків у Ковелі та в Луцьку. Основне його призначення обєктів - логістика і транспортні перевантаження. На території такого роду парку планується встановлення потужного елеватора, холодильників для аграріїв, які займаються ягідництвом тощо, а також завод із переробки продукції, що будуватиметься за ініціативи іноземних інвесторів.

«Ми будемо намагатися об’єднати фермерів у так званий кооператив, який би брав участь у створенні подібної логістичної бази для роботи із ягодами. Щось заморожувати, щось переробляти… Ми хочемо це зробити», - пояснює Криворог.

Крім того, додає спікер, для повноцінного функціонування індустріального парку необхідно облаштувати й адміністративну будівлю, де знаходитимуться митний блок, офіси для представників різних банків, приміщення для харчування, місця для відпочинку далекобійників та інше.

До проектування даного об’єкту Волинська ОДА хоче залучити студентів Луцького НТУ, аби вони могли запропонувати власні креативні ідеї із використанням сучасних матеріалів й в результаті створити якісний модерний продукт. У перспективі талановитим студентам пропонуватимуть роботу в адміністрації із можливістю подальшого кар’єрного розвитку.

Крім того, Валерій Криворог поділився ідеєю створення палацу спорту на 2,5 тисячі посадкових місць у Боратині, для якого уже навіть обрали місце.

«Нам потрібна думка молоді - креативна, нестандартна із використанням сучасних матеріалів. Поряд із палацом спорту, відповідно, потрібно облаштувати паркінг, парк, готель мінімум на 250 ліжко-місць. До прикладу, його можна назвати спортивним і буде підлаштований для спортсменів, котрі приїздитимуть командами на змагання із тренерами, медиками, вболівальниками…», - зазначає Криворог.

Майбутніх архітекторів і будівельників також хочуть залучити й до облаштування історичного центру в Олиці й відпочинкової зони на території озер у Цумані із парком, готелями та пляжами.

«Я думаю, нашим дітям буде цікаво, адже це відновлення культурної спадщини… Сьогодні студенти у різних містах ні до чого не задіяні. У Києві в моєму проекті брали участь не тільки викладачі, а й молодь, починаючи із маленьких об’єктів, типу автобусних зупинок, закінчуючи роботою у серйозних проектантів. Таким чином, студенти набираються досвіду й зароблять кошти», - резюмував Валерій Криворог.

Спікер також анонсував готовність до оголошення конкурсу на кращий проект із преміюванням.

Своєю чергою, ректор Луцького національного технічного університету Петро Савчук запропонував розглянути можливість створення на базі ЗВО платформи для надання системних завдань студентам щодо реалізації проектів, а також можливість залучення молоді до інших видів робіт, наприклад експертизи дорожнього полотна. Водночас, Петро Савчук підтримав ініціативу колег із обладміністрації та висловив готовність підписати меморандум про співпрацю.


 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ