Луцький НТУ з науковим візитом відвідав Білорусь!

910 квітня у Бресті (Республіка Білорусь), а саме в стінах Брестського державного технічного університету, в рамках «Дні науки-2015» відбулася студентська наукова конференція за напрямом «Машинобудування».

За сприяння адміністрації Луцького НТУ з метою налагодження міжнародної науково-практичної співпраці конференцію відвідала університетська делегація, у складі якої – студенти технологічного факультету кафедри комп’ютерного проектування верстатів та технологій машинобудування – Денис Воінков, Іван Стельмах та Ірина Марчук. Керівниками наукової студентської групи стали завідувач кафедри компютерного проектування верстатів та технологій машинобудування, професор Віктор Рудь та доцент кафедри Олександр Повстяной.

Брестський державний технічний університет (БрДТУ) є провідним науково-навчальним центром у західному регіоні Республіки Білорусь. ВНЗ здійснює підготовку спеціалістів та виконує великий об’єм наукових досліджень у таких галузях як будівництво, архітектура, машинобудування, електроніка, економіка та екологія. На сьогодні навчання ведеться за 27-ма спеціальностями, на яких підвищують свою професійну майстерність понад 10 тисяч студентів. Це все і створює основу для подальшої спільної навчально-наукової діяльності між українським та білоруським університетами.

Волинських науковців люб’язно та тепло зустрів декан машинобудівного факультету БрДТУ, кандидат технічних наук, доцент Олександр Драган.

В конференції взяли участь 42 студенти 2-5 курсів. Багато зі студентів представили цікаві доповіді з тих технічних проблем, які є в Республіці Білорусь та Україні та виклали своє бачення їх вирішення.

Цікавими та суттєво предметними були доповіді волинських студентів, про що свідчать численні запитання аудиторії, на які українські доповідачі давали кваліфіковані чіткі відповіді. Кращі доповіді, серед яких є і доповіді українських студентів, рекомендовані для публікації в студентському науковому збірнику.

Після закінчення наукової конференції білоруськими колегами була організована екскурсія на провідний завод з виготовлення сучасної кухонної побутової техніки – СП ОАО «Брестгазоаппарат». Основні напрямки промислової діяльності – виробництво газових, газоелектричних, електричних плит, вмонтованої техніки та повітроочищувачів зарекомендованої на національному та міжнародному ринках торгової марки GEFEST.

Студенти та керівники мали змогу побачити та оцінити сам процес виробництва плит: від інструментального цеху до власне складання на конвеєрі та упаковки готової продукції.

Кваліфіковану екскурсію заводом здійснював заступник начальника інструментального цеху Андрій Войтюк.

Протягом візиту було домовлено про спільну співпрацю між кафедрою компютерного проектування верстатів та технологій машинобудування і заводом щодо проходження виробничої практики українським студентами. Щодо потужності та якості виробництва заводу, то тут говорять самі цифри – протягом однієї зміни виходять з конвеєра 2,400 тис. одиниць готової продукції (зокрема, газових плит GEFEST).

Використовуючи нові технології та підвищуючи якість продукції, завод зберігає лідерство та забезпечує потенціал подальшого росту організації виробництва.

Пошук наукових, навчальних та ділових партнерів за кордоном, укладання та виконання зовнішньоекономічних договорів та участь у міжнародних наукових конференціях і семінарах – це все практична та продуктивна робота щодо майбутнього кафедри та університету.

Олександр Повстяной,
доцент кафедри комп