Перейти до основного вмісту

Люблінська політехніка запрошує студентів на навчання до Польщі

До Луцького національного технічного університету прибула делегація із Люблінської політехніки, аби запросити українських студентів на навчання у Польщу та презентувати програму подвійного диплому.

Зокрема, до Луцька прибули канцлер університету «Люблінська політехніка» Вєслав Сікора, секретар приймальної комісії Павел Комада, декан факультету електротехніки та інформатики Павел Мазурик та представник програми Східного Партнерства Антон Блажеєв.

Передусім, зустрів іноземних колег ректор Луцького НТУ Петро Савчук та висловив сподівання на плідну співпрацю й успішну реалізацію спільних планів.

Потому представники Люблінської політехніки провели презентації для студентів Луцького НТУ, під час яких детальніше розповіли про їхній університет, запросили на навчання, зокрема за програмою подвійного диплому. Перша зустріч відбулася із студентами бакалаврату, інша - з магістрами.

Відтак, стало відомо, що у місті Люблін проживає 350 тисяч мешканців, втім з початку навчального року кількість населення збільшується в середньому на 70 тисяч осіб. Крім того, у місті діють 9 університетів, з яких 5 – державні, зокрема й Люблінська політехніка. Понад 600 студентів нині освоюють науку у польському ВИШі з України. Увесь студентський кампус університету «Люблінська політехніка», розповідає Антон Блажеєв, знаходиться в одному місці, а це 6 факультетів, 4 гуртожитки, спорткомплекс, їдальня тощо. Крім того, є бібліотека, в якій налічується 180 тисяч книг та діє електронна її версія. Антон Блажеєв зазначає, що студентам не обов’язково йти за книгою і чекати поки її принесуть, адже можна забронювати літературу дистанційно і лишень показуючи студентський квиток, отримати книгу на руки. Свої переваги має їдальня, яку в університеті охрестили самообслуговуючим рестораном. У закладі можна обрати будь-яку їжу і вартуватиме вона однаково.

Своєю чергою, секретар приймальної комісії університету «Люблінська політехніка» Павел Комада розповів про програму обміну та умови програми подвійного диплому бакалаврів та магістрів на польській мові. Зокрема, програма обміну на бакалавраті передбачає навчання студентів II курсу, яке триває 1 семестр за напрямками: механіка і машинобудування, мехатроніка, фінанси і бухгалтерський облік, електротехніка. Навчання відбуватиметься польською мовою, втім пройти мовні курси можна додатково, їх вартість 400 злотих. Саме ж навчання за обміном – безкоштовне.

Що стосується програми подвійного диплому, то вона дозволяє пройти навчання протягом двох семестрів в українському ВИШі та двох семестрів у Любліні. Після захисту обох дипломних робіт, студент отримає документи про завершення навчання, зокрема, за кордоном, що дає право на тамтешнє легальне працевлаштування.

«Ми розуміємо, що студенти окрім здобуття диплома, мають розвиватися як особистості. Інвестуйте у себе, реалізовуйте навіть найдивніші свої мрії, але розвивайтеся як люди. Запрошуємо вас у Люблін, ви не пожалкуєте», - закликав Антон Блажеєв.


 

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=al...