Перейти до основного вмісту

Матеріалознавці Луцького НТУ – учасники конкурсу ініціатив «БІЗНЕС-ЕКО 2018»

    Кафедра матеріалознавства Луцького НТУ взяла участь у регіональному конкурсі ініціатив в сфері зеленої економіки «БІЗНЕС-ЕКО 2018».

    Варто зазначити, що конкурс зелених ініціатив підприємств Волинської області проводиться в рамках проекту Волинської торгово-промислової палати «Зелені рішення для сталого розвитку Волині» за підтримки програми сприяння зеленій модернізації української економіки, яка виконується Товариством GIZ (Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit GmbH) за дорученням Уряду Німеччини.

   Метою конкурсу є просування впровадження ефективних технологій, рішень та послуг в сфері зеленої економіки, які включають «еко-дружню» продукцію, проекти, технології та послуги, що дозволяють скоротити ресурсоспоживання та негативний вплив на навколишнє середовище при збереженні їх економічної ефективності.

   Учасниками конкурсу стали підприємства та установи Волинської області, які пропонують технічні та сервісні рішення в сфері зеленої економіки, в тому числі консалтингові, проектні, інженерні, виробничі, сертифікаційні та інспекційні, навчальні, науково-дослідні, фінансові організації, а також підприємства, розробники софту та методик, які постачають продукцію, технології, послуги в сфері енерго- та ресурсоефективності, управління відходами, рециклінгу, менеджменту, чистих технологій, екологічного виробництва, екологічної безпеки, моніторингу, аналізу та автоматизації технологічних процесів, рекультивації територій та інших напрямів тощо.

   Викладачі кафедри матеріалознавства Луцького НТУ мають чимало наукових розробок та технічних рішень, що відповідають умовам конкурсу. Відтак, професор кафедри Ольга Гулай представляла екологічний пакувальний матеріал із натуральних тканин (бавовна, льон, мішковина), на які нанесено тонкий шар бджолиного воску. Таке поєднання дозволило отримати гідрофобну поверхню, стійку до дії вологи. Отримані пакувальні матеріали легко набувають необхідної форми, придатні для пакування товарів, які необхідно захистити від надмірної вологи (можливість пакування та довготривалого зберігання продуктів: крупи, бакалія, спеції, хліб та хлібобулочні вироби, тверді сири тощо), можуть багаторазово використовуватися. Вони мають приємний запах бджолиного воску, активні речовини якого надають матеріалу антибактеріальні властивості.

   Приємно зазначити, що створення матеріалу відбулося за участі Марії Бандури – вихованки секції матеріалознавства Волинської обласної Малої академії наук. Учениця успішно презентувала розробку на фінальних етапах конкурсу-виставки інноваційних проектів «Майбутнє України» та конкурсу «ІНТЕЛ-Еко-2018».


 

Ольга Гулай, д.п.н., професор кафедри матеріалознавства