Перейти до основного вмісту

Майбутні банкіри ознайомилися
з можливостями вищої освіти у США

10 грудня 2015 року в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулася лекція-презентація «Вища освіта у США. Фінансування вашої освіти», яку прослухали інспектор відділу міжнародних зв’язків, спеціаліст з міжнародних проектів Катерина Мачульська, заступник декана факультету обліку та фінансів Наталія Корецька та студенти факультету обліку та фінансів Луцького НТУ груп БС-51 та БСм-51. Лекцію провів представник Львівського інформацiйно-консультативного центру «Освiта» (подiбнi центри існують в інших великих містах України), який був створений для надання інформації про вступ, навчання та стажування у вищих навчальних закладах поза межами України.

Під час лекції студенти ознайомилися з різноманітними варіантами фінансування вищої освіти у США, а також можливостями здобуття фінансової допомоги для іноземних студентів.

 

Так, лектор розповів студентам, що здобуття вищої освіти у США є дороговартісним, проте зауважив, що це – інвестиція на все життя, яка обертається на величезні дивіденди у професійному та фінансовому аспектах. Окрім того,  студенти мають можливість значно скоротити освітні витрати, звернувшись до різноманітних джерел фінансування, отримати часткову стипендію на покриття академічних витрат, витрат на проживання, медичне страхування, підручники та інше.

Студенти почули, що для участі у програмі на здобуття вищої освіти у США їм необхідно:

- проконсультуватися з радником Education USA Adviser;

- пройти співбесіду;

- обговорити бажані академічні цілі;

- заповнити анкету та подати її до визначеного терміну;

- очікувати на рішення відбіркової комісії.

Окремо лектор наголосив, що для всіх учасників є обов’язковою участь у програмі Competitive College Club (ССС).

 

Також лектор пояснив студентам, що грант покриває: оплату за розгляд документів; акредитацію дипломів і транскриптів; складання тестів (SAT, ACT, TOEFL, GRE, GMAT, LSAT, MCAT etc); надсилання додаткових результатів тестів до університетів; поїздку на візову співбесіду та сплату візового збору; сплату внеску SEVIS; авіаквиток до США; одноразову виплату для покриття початкових витрат на проживання. Проте і зазначив, що уряд США не підтримує вступ до неакредитованих коледжів або університетів; вступ  на дистанційні програми та програми, що не ведуть до здобуття академічного ступеня; навчання за межами США; навчання в мовних школах.

Після завершення презентації студенти також отримали відповіді на питання: «Якими є шанси вступити до американських університетів?»; «Як вступити на магістерську програму в США?»; «Яким чином буде проходити співбесіда?»; «На що звертати увагу при виборі навчального закладу в США?» тощо.

Наталія Корецька,
заступник декана факультету обліку та фінансів