Перейти до основного вмісту

МАЙБУТНІ ФІНАНСИСТИ ВІДВІДАЛИ МУЗЕЙ
УКРАЇНСЬКОГО ВІЙСЬКА ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ

23 березня студенти групи ФК-21 на чолі з куратором – старшим викладачем кафедри фінансів Вадимом Поліщуком відвідали Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки. Захопливо провів знайомство з матеріалами експозицій та військовою технікою науковий співробітник Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, відділу Національного військово-історичного музею України, член Національної спілки краєзнавців України Василь Карпюк.

 

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки – філіал Центрального музею Збройних Сил України, єдиний у Західному регіоні України військовий музей, відображає воєнну історію Волинського краю.

18 березня 1999 року Міністр оборони України прийняв рішення про створення філії Національного військово-історичного музею України – Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки.

Вже 24 червня 2000 року в Луцьку, на базі військового містечка № 38 відбулося відкриття експозиції військової техніки на відкритому майданчику. З того моменту іде постійне поповнення експозиції різноманітними зразками бойової техніки, що використовувалась та використовується у військах.

В експозиції на відкритому майданчику, представлено 74 зразки військової техніки і озброєння, а саме: авіаційні комплекси, бронетанкова техніка, зенітно-ракетні комплекси, артилерійське озброєння, техніка служб забезпечення тилу Збройних Сил України та техніка військ зв’язку.

 

 Фонди музею налічують близько 1000 експонатів. Тут є авіаційна і бронетанкова техніка, артилерійське і зенітно-ракетне озброєння, стрілецька зброя, апаратура і обладнання військ зв’язку. А також різноманітні матеріали військової історії, які мають музейне значення: бойові прапори, предмети форми одягу й армійського побуту, документи і фотографії, твори мистецтв, військові трофеї та інші матеріали.

Особливе місце в музеї займає новітня історія України, а саме події Революції Гідності, АТО, пам’ять про подвиг і героїзм наших земляків, які полягли на полі бою впродовж останніх трьох років, захищаючи Україну.

Під завершення екскурсії студенти взяли участь у майстер-класі з розбирання навчальної зброї.

Студенти академічної групи ФК-21 Луцького національного технічного університету дякують адміністрації музею, а особливо Василю Карпюку за цікаву та пізнавальну екскурсію.

Вадим Поліщук,
старший викладач кафедри фінансів