МАЙБУТНІ ІНСПЕКТОРИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ
ВІДВІДАЛИ ТОВ КРОМБЕРГ ЕНД ШУБЕРТ УКРАЇНА

11 квітня 2017 р студенти факультету екології та приладо-енергетичних систем Луцького НТУ спеціальності «Охорона праці» відвідали ТОВ Кромберг енд Шуберт Україна. Майбутні випускники (інспектори з охорони праці) мали можливість поспостерігати за процесом виготовлення електричних бортових кабельних систем для найбільших європейських виробників автомобілів (BMW, Volkswagen, Mercedes Sprinter та ін.). Фахівець із соціальних питань компанії п.Наталя, яка провела екскурсію, спочатку ознайомила всіх з головним лозунгом заводу – «Точність та ефективність», розповіла історію виникнення Кромберг енд Шуберт Україна та ознайомила з новим проектом BMW, над яким працюють на заводі.

Мета екскурсії – надання наочної інформації та закріплення теоретичних знань про функціонування служби охорони праці, безпеку виробничих процесів, забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці на виробництві, а також отримання практичного досвіду проведення інструктажів з працівниками та екскурсантами.

Пройшовши інструктаж, студенти мали змогу побачити виробництво заводу – від складу постачання сировини з Німеччини до складу виготовленої продукції. Готова продукція постачається до відділу діагностики, де спеціалісти перевіряють електропровідність кабельної системи. Майбутні фахівці також побували у відділі заливки дротів, яка проводиться з метою їх захисту від бруду, ознайомилися з такою спецоперацією як фешування, з принципом роботи ультразвукового зварювання на машині Shunk та відвідали виробничі лінії.

Масштаби виробничих дільниць вражали розмірами та новизною, а професійність працівників, структурна поетапність та конкретизованість дій просто захоплювала. Великі схеми, на яких так вправно працюють молоді люди, – це ще один з доказів того, що людський розум здатен досягти будь-яких знань.

Фахівець п. Наталія відповіла на всі запитання, які цікавили студентів та наголосила на тому, що на заводі працюють випускники Луцького НТУ, які вже проявили себе здібними спеціалістами та на сьогодні займають керівні посади. А тому висловила сподівання й на подальшу співпрацю.

Дякуємо керівництву Кромберг енд Шуберт та керівнику практики Луцького НТУ Ользі Худицькій, за організовану екскурсію!

Лариса Бондарчук,
Олена Вісин,
доценти кафедри туризму та цивільної безпеки