Перейти до основного вмісту

22 листопада випускники спеціальностей «Інженерія програмного забезпечення» та «Комп’ютерні науки» зустрілися зі своїми викладачами та теперішніми студентами.

Маючи професійний і життєвий досвід, колишні студенти, а нині стейкхолдери освітніх програм розповіли студентам та викладачам про свої досягнення в IT-сфері, поділилися спогадами про студентське життя.

Зокрема, до заходу приєдналися: Богдан Перхалюк, Lead Software EngineerEpam Systems; Юлія Михаляк, Web UI Software EngineerSoftServe; Володимир Гуда, Team-leadПП «ГУРТ РЕ ДИЗАЙН»; Данило Паливода, Software EngineerTechBrain; Максим Коваль, Software EngineerSoftServe; Ігор Смірнов, Senior Backend DeveloperEvoplay.

Іпз

Зустріч була присвячена темі успішного професійного та кар’єрного зростання. Отже, студенти спеціальностей «Інженерія програмного забезпечення» та «Комп’ютерні науки» мали виняткову нагоду ознайомитись з новітніми трендами на ринку праці, можливостями й перспективами працевлаштування за фахом.

Іпз


Під час зустрічі було розглянуто широке коло питань, що стосуються працевлаштування випускників, перспектив подальшого розвитку спеціальності. Відбувся обмін думками щодо змісту освітніх програм, переліку професійних компетенцій, актуальних на ринку праці.

Іпз

Студенти одержали цінні поради щодо складання резюме, проходження стандартної, «стресової» і технічної співбесіди, психологічних прийомів ефективної комунікації з роботодавцем та ІТ-лайфхаки.

Іпз


Говорили про те, що незважаючи на всі технічні й технологічні вимоги сучасного ринку праці, з-поміж конкурентних переваг завжди у пріоритеті будуть унікальні людські якості: емпатія, соціальний та емоційний інтелект, креативність.

Іпз

Говорили про пасивний пошук роботи (СV для новачків, дієвість нетворкінгу, як інструменту рекрутингу, LinkedIn, як соцмережу для ділового спілкування, пошуку відкритих вакансій), веб-альтернативи традиційним job-порталам та їх функціональні можливості: сайт DOU, орієнтований на українських розробників програмного забезпечення та інші сервіси.

Також розглянули  класичну ситуацію: «Мене не беруть на роботу, тому що в мене немає досвіду, а як в мене з'явиться досвід, коли мене не беруть на роботу?» Це найбільш типова ситуація саме для студентів. Тому молодим спеціалістам потрібно хапатись за будь-яку можливість працювати, навіть безкоштовно: стажування, інтернатура, opensource проекти.

Іпз


Тому головне – почати, отримати практичний досвід, навчитися працювати в команді, співпрацювати з іншими програмістами, зрештою, вчитися у сильніших програмістів.

Іпз


Програмісти зазначили, що знання англійської мови допоможе не лише при написанні програм. В ІТ-спеціальностях постійно потрібна найсвіжіша інформація. Отримати її можна тільки з літератури, яка видається англійською. До того ж англійською спілкуються з потенційними роботодавцями, замовниками.

Іпз

У дружній атмосфері пройшла зустріч наших випускників-програмістів зі студентами. Це було спілкування в колі однодумців. Студенти мали можливість ставити питання щодо працевлаштування, особливостей роботи в ІТ-компаніях та самоосвіти. Розмова надихнула студентів на подальше навчання. Життєві історії гостей показали, що світ IT-технологій надзвичайно різноманітний і кожен може зайняти свою нішу.

Іпз Іпз


Запрошені випускники висловили свою підтримку та готовність до подальшої співпраці.

Радіємо успіхам наших випускників, та дякуємо всім за співпрацю, активну позицію та підтримку.

Іпз

Іпз


Кафедра ІПЗ